Zahrada

Připravte svou terasu na příjemné posezení

Letní slunce láká k posezení na zahradě – jde o vítané útočiště, které letos patrně budeme využívat ještě více než jiné roky. Proto stojí za to si jej co nejvíce zútulnit a po zimě věnovat terase péči. Odměna v podobě grilování či kávy na čerstvém vzduchu s výhledem do zeleně se jistě stane oblíbenou částí dne.

Abyste přivítali léto v plné parádě, vrhněte se do gruntování! Jarní úklid se nezaměřuje jen na interiéry, ale také vaše terasa vyžaduje řádnou očistu – první jarní sluneční paprsky totiž odhalí všechny nečistoty, které „zimní spánek“ zanechal.

Také nábytek si zaslouží pozornost, obzvlášť pokud nebyl přes zimu chráněný. Péče záleží na materiálu, z něhož je vyroben.

Spoustu práce při údržbě terasy i nábytku vám ušetří kvalitní zastřešení terasy v podobě pergoly, která chrání v zimě před nepříznivými vlivy a v létě vám zase poskytne vítaný stín, případně ochrání před nenadálým deštěm.

„Velice atraktivní jsou bioklimatické pergoly s naklápěcími střešními lamelami, které tvoří přirozené propojení interiéru a exteriéru domu a umožňují svým majitelům trávit mnohem více času ve venkovním prostředí,“ říká Erich Stavař, majitel společnosti ISOTRA, která vyrábí stínicí techniku, markýzy a pergoly, včetně bioklimatické pergoly Artosi.

Ta umožňuje rozdělení střechy na více nezávislých sekcí a díky tomu je možné nastavit lamely v každé části jinak, anebo je sklopit úplně vodorovně a tím zamezit pronikání dešťových kapek (nebo v zimě sněhu) na terasu. Navíc ji lze doplnit i bočním stíněním, a tak v případě potřeby celý prostor uzavřít. Díky zastřešení nemusíte uklízet polštáře či podsedáky na nábytku a podlahu bez obav zútulníte například kusovým koberečkem… 

Artosi

Typy pro útulnou terasu

  • Polštářky – Barevné podsedáky či naducané polštářky přinesou nejen větší komfort, ale zároveň posezení rozzáří!

  • Úschovný venkovní box – Může sloužit k úschově podsedáků či polštářů, snadno do něj ale vměstnáte i další věci, které je dobré mít po ruce, ale zároveň je nechcete mít na očích – od dětských venkovních hraček přes boty na zahradu až po drobné zahradní nářadí či grilovací náčiní.

  • Houpací síť – Na nosné trámy pergoly lze přivázat síť, ve které je příjemné si užívat jarní lenošení s knihou v ruce… Populární jsou také závěsná křesílka.

  • Jako v obýváku – Neváhejte si terasu zútulnit různými doplňky jako je elegantní ubrus, vázy, sošky…

  • Lapač vos – Otravní bodaví společníci dokážou znepříjemnit stolování. Pořeší to lapač, do něhož stačí nalít trochu šťávy – vosy vlezou dovnitř, ale ven už se nedostanou. Proti obtížnému hmyzu pomáhají také svíčky z citronely.

  • Osvětlení – Aby bylo večerní posezení ještě příjemnější, lze pergolu doplnit LED páskem, útulně působí ale i lucerna se svíčkou, lampióny či solární lampy.

Náš tip!

Bioklimatická pergola Artosi

Samonosná bioklimatická pergola ARTOSIz dílny společnosti Isotra s inovativním a čistým designem se vám v mnoha ohledech přizpůsobí. Vyvinuli jsme ji s důrazem na přesnost, kvalitu zpracování a možnosti individuálních úprav.

Předností pergoly ARTOSI je možnost rozdělení střechy na více nezávislých sekcí, které jsou ovládány individuálně dle pozice slunečních paprsků. Můžete tak větrat či stínit v libovolné části pergoly, nejste odkázáni na jedno nastavení celé střechy. Pro větší komfort se dají boky pergoly snadno doplnit dalšími prvky stínicí techniky (screenové rolety, venkovní žaluzie, LED osvětlení apod.).

Bioklimatická pergola ARTOSI je vyráběna s vysokou přesností (do jednoho centimetru). Díky tomu je každá montáž snadná a rychlá i svépomocí. Pergolu navíc můžete namontovat k domu, stěně nebo nechat kompletně samonosnou (volně stojící). Stojka pergoly lze posunout až o 1 m mimo roh pergoly.

Více na: www.isotra.cz nebo www.artosi.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..