Stavba

Stavební veletrh doplní Festival architektury

Stavební veletrh Brno, Festival architektury a veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX se na brněnském výstavišti uskuteční od 2. do 4. března. Představí současné fenomény – architekturu malometrážního bydlení a stále oblíbenější luxusní ubytování v přírodě zvané glamping. Společně se také v pavilonu Puskuteční unikátní výstava TINY HOUSES, kde se návštěvníkům představí české i zahraniční domky.Součástí bude bohatý doprovodný program zaměřený jak na odborníky, tak na širokou veřejnost.

Festival architektury nejen o budoucnosti stavitelství

Autentickou přehlídku technologií budoucnosti stavitelství i ukázky modulárních staveb nabídne návštěvníkům Festival architektury, který se společně se Stavebním veletrhem Brno koná už potřetí. Během tří inspirujících dnů mohou profesionálové i lidé z široké veřejnosti načerpat inspiraci pro své projekty. Uvidí například živé ukázky robotického tisku betonu i praktickou ukázku modernizovaného stavebního procesu. Odborný program prvního dne se bude podrobně zabývat digitalizací stavebních procesů, tovární prefabrikací napříč materiály, robotikou i neodkladnou adaptací budov na stav energetiky. Sobotní program poradí návštěvníkům, jak si navrhnout půdorys a zrealizovat rodinný nebo víkendový dům, který bude vyhovovat jejich potřebám a zároveň ušetří finance za draze prostavěný, ale špatně využitý prostor.

Unikátní výstava TINY HOUSES

Bydlet na malém prostoru, přesto se vším potřebným, dnes není pouhým rozmarem, ale často nutností. Při vysokých cenách nemovitostí a nedostatečné výstavbě se to v dohledné době zřejmě nezmění. S pokrokem technologií je dnes stále větší důraz kladen na chytré a efektivní využití prostoru v domácnostech. Současně se rozmáhá i glamping – stále populárnější komfortní turistické ubytování v přírodě. To vše přispívá k rozvoji modulárních a mobilních staveb, které dnes úspěšně nabízí řada malých i větších výrobců.

Jak dodavatelé řeší napojení na sítě a odpad? Vejde se na pár metrů plně vybavená kuchyň, koupelna, pracovní kout i postel? Jak je to s tepelnými izolacemi a energetickou soběstačností? Co zabezpečení a chytrá domácnost? Je nutný zasíťovaný pozemek a stavební povolení? A na kolik alternativní bydlení vlastně přijde? Odpovědi na všechny tyto a mnohé další otázky přinese přednáškový program Festivalu architektury 2023 v sobotu 4. března. Navíc bude možné se na místě ptát přítomných odborníků. A hlavně si můžete na vlastní oči prohlédnout a osahat konkrétní řešení včetně českých perel glampingu a modularity.

„Na výstavě TINY HOUSES bude k vidění minimálně desítka reálných domků, které můžete navštívit. Mimo jiné modulární systém od vizovické stavební firmy KomaModular, posedy od Treebee.cz, dřevěné moduly FUBI PODS, mobilní domek Mobile Hut nebo Domeczech od brněnské firmy Estetico. Přijedou ale také domky ze Slovenska nebo Polska,“ uvedl ředitel veletrhů Martin Škarka.

V rámci Mobitexu bude téma malometrážního bydlení zastoupeno vzorovými místnostmi v různém stylu pro různý typ uživatelů.

Nová zelená úsporám je v kurzu, dotace vám uspoří i statisíce

Státní fond životního prostředí ČR patří k tradičním účastníkům Stavebního veletrhu Brno a chybět nebude ani letos. V pavilonu P představí aktuální informace o novinkách v dotacích na úsporné a ekologické bydlení. Populární program Nová zelená úsporám bude pokračovat i v příštích obdobích a nabídne více prostředků pro zájemce o energeticky úsporné renovace a stavby rodinných i bytových domů. Nabídka dotací je rozšířena o podprogram Nová zelená úsporám Light pro domácnosti s nižšími příjmy a seniory. Až 150 tisíc korun je možné získat na rychlé a snadné zateplení. Dotace může pokrýt 100 % výdajů a lze ji čerpat předem.

Festival architektury se společně se Stavebním veletrhem Brno, veletrhem MOBITEX a výstavou TINY HOUSES na brněnském výstavišti uskuteční od 2. do 4. března. Brány akcí se otevírají v 9 hodin a zavírají v 18 hodin, poslední den o hodinu dříve. Nejvýhodnější lístek pořídí lidé v on-line předprodeji na etickets.bvv.cz za sto dvacet korun. Více informací najdou zájemci na www.stavebniveletrhbrno.cz nebo www.festival-architektury.cz.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..