Interiér

Vybíráte interiérové dveře? Vsaďte na nadčasovou klasiku!

Interiérové dveře jsou rozhodně jedním z důležitých doplňků v domácnosti, z velké části utvářejí dojem a atmosféru v domě i bytě. Výběr interiérových dveří proto není jednoduchý. Řeší se barva, materiál, prosklení, sladění s podlahou či nábytkem a další věci.

Když si nevíte s výběrem úplně rady, můžete vsadit na nadčasovou klasiku. Přeci jen trendy se rychle mění a většina z nás pořizuje interiérové dveře s dlouhodobým výhledem. To znamená zvolit bílou barvu, která se hodí prakticky všude, případně pak světlý dekor dřeva, který krásné prosvětlí interiér. Představte si své nové dveře v interiéru a sami vycítíte, jaká barva se bude hodit.

Materiál dveří – jaký zvolit?

U interiérových dveří můžete zvolit tyto varianty:

  • Dřevo. Opravdové dřevo je dražší, náročnější na údržbu, ale je to krásný přírodní materiál. Dveře z masivu jsou elegantní, ale budete je muset občas nalakovat a hlavně si připlatíte.
  • Dýha. O dost levnější variantou je dýha, což je tenký plát dřeva o různých tloušťkách, který se lepí na nosný materiál. Výsledkem jsou kvalitní dveře, které vypadají jako dřevěné z masivu.
  • Laminát. Interiérové dveře z laminátu jsou velmi odolné, nevadí jim vlhkost ani teplotní výkyvy. Nedají se téměř poškrábat, lehce se omývají a jsou cenově dostupné.

Kromě dřeva, dýhy a laminátu se u dveří často používá i různá míra prosklení, případně i celoskleněné dveře, které mají také své výhody a nevýhody.

Modern interior of living room with sofa, cabinet and door 3d rendering

Prosklení dveří

Důležitou volbou je tedy i prosklení dveří. Interiérové dveře mohou být totiž celé prosklené nebo jen částečně prosklené. Sklo vytváří originální design, ale je také důležité kvůli světlu hlavně v místnostech, které jsou tmavší. Na druhou stranu zase prosklené dveře nevytvářejí takové soukromí, takže se moc nehodí třeba do ložnice nebo na WC, ale dnes může být sklo i matné a neprůhledné, takže se prosklení dává třeba i do dveří do koupelny.

Míra prosklení se řeší i u dveří do dětského pokoje, vzhledem k bezpečnosti se zpravidla volí prosklení v horní polovině dveří.

TIP: Podívejte se na kompletního průvodce výběrem interiérových dveří.

Aby byl vzhled dveří jednotný, zpravidla se zvolí modelová řada dveří v jednom designu a barvě. A poté se vyberou konkrétní dveře pro jednotlivé místnosti – plné, částečně prosklené nebo celoprosklené.

Když nevíte, jaké interiérové dveře zvolit, poslechněte nejen svůj rozum, ale také instinkt. Pokuste se vybrat nadčasový design a barvu, které vás neomrzí ani po letech. Dveře totiž budete vídat každý den, i proto se vám musí líbit!

Více na: https://www.svet-oken.cz

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..