Stavba

Zateplení fasády o 20 % efektivněji s deskami Austrotherm EPS NEO

Kvalitní zateplení fasády přináší mnoho výhod, jako je stabilní klima v průběhu celého roku a výrazné snížení spotřeby tepla na vytápění.

Odborně provedené zateplení může vést k úspoře tepelných ztrát obvodovou konstrukcí o víc než 50 % u nízkoenergetických domů a až 90 % u pasivních domů. Investice do zateplení je jednorázová a v krátkém časovém horizontu se vícenásobně vrátí.

Šedý pěnový polystyren Austrotherm EPS NEO je efektivní volbou pro zateplení fasády, protože má o 20 % lepší tepelněizolační vlastnosti než klasický bílý EPS při stejné tloušťce. Tepelněizolační desky EPS NEO jsou vyrobeny z modifikovaného pěnového polystyrenu, s vynikající lambdou 0,031 máš edý polystyren i při menších tloušťkách vysoký tepelný odpor. To umožňuje snížit tloušťku obvodové izolace, což je obzvláště efektivní při výstavbě nízkoenergetických domů a pasivních budov s téměř nulovou spotřebou energie. Snížením tloušťky obvodové izolace se vyhneme nutnosti např. předsazených oken, příliš hluboko zasazených oken, širokých špalet a navíc se ušetří na pomocných materiálech, jako jsou kratší kotevní prvky, užší klempířské prvky apod.

Práce s polystyrenem Austrotherm EPS NEO je díky jeho nízké hmotnosti jednoduchá, a proto nevyžaduje žádné speciální postupy. Materiál je zdravotně nezávadný a není zapotřebí při práci s ním používat speciální ochranné pomůcky anebo nástroje. Je ale nutné uskladnit desky mimo dosah přímého slunečního záření, protože se desky na slunci díky své barvě snadněji zahřívají. Společnost Austrotherm používá na balení šedého polystyrenu neprůhlednou folii z důvodu ochrany před přehřátím. Pokud se fasáda zatepluje v letní sezoně, doporučuje se použití tepelněizolačních desek Austrotherm EPS NEO Reflex se speciálním reflexním nátěrem.

Aby byla izolace fasády co nejúčinnější, je důležité ji nechat provést kvalifikovanou firmou s dlouholetou zkušeností. Pouze tak bude zaručena správná volba materiálů, řádné provedení a splnění všech technických požadavků.

Jak správně ukotvit fasádní polystyren při zateplování?

Použijte fasádní talířové hmoždinky podle projektové dokumentace nebo kalkulátoru pro stanovení počtu hmoždinek. Polystyren lepte na vyčištěný a srovnaný podklad a poté ukotvěte hmoždinkami. Doporučená je zápustná montáž hmoždinek se zakrytím polystyrenovými zátkami. Tak předejdete budoucímu prokreslování při změnách vlhkosti. Důležité je zateplovat pouze na suché zdivo, takže před zahájením práce je třeba odstranit příčiny vlhkosti. Tímto způsobem lze dosáhnout vynikajících výsledků zateplení.

Díky kvalitnímu zateplení se teplo udržuje uvnitř budovy v zimě a naopak se udržuje venku v létě. Tento efektivní způsob zateplení fasády zaručuje nejen úsporu energií, ale také příjemnější a stabilnější vnitřní klima bez velkých výkyvů teplot.

Zateplení fasády je investicí do budoucnosti. Kromě úspory energií a snížení nákladů na vytápění zvyšuje také hodnotu nemovitosti a prodlužuje její životnost. Pokud hledáte efektivní a úsporné řešení pro zateplení vaší fasády, zvažte použití tepelněizolačních desek Austrotherm EPS NEO nebo EPS NEO Reflex s reflexním povrchem.

Potřebujete poradit s výběrem materiálu na zateplení fasády?

S výběrem a návrhem vhodného řešení Vám ochotně pomohou naši obchodní zástupci nebo odborníci z technického oddělení.

Více na: www.austrotherm.cz

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..