Zahrada

5 věcí, na které je potřeba myslet při plánování dětského hřiště na zahradě

Máte doma děti, které chvíli neposedí, a přemýšlíte, jak je zabavit? Postavte jim na zahradě hrací koutek, nebo hřiště. Děti se protáhnou na čerstvém vzduchu, pohyb podpoří jejich fyzickou kondici a hraní rozvine fantazii. Ještě před samotným zahájením přípravy hřiště je ale potřeba zaměřit se na několik faktorů.

Bezpečnost

Hračky na zahradu by měly být bezpečné a měly by minimalizovat riziko úrazů. Hledejte proto atrakce, které jsou stabilní, dobře upevněné, vyrobené z kvalitních materiálů a s důrazem na ochranné prvky. Tyto náležitosti splňují například trampolíny s vnitřní ochrannou sítí, které prošly pečlivým testováním odborníků. Dají se doplnit o kotvicí sadu, kterou se trampolína jednoduše upevní k zemi. Minimalizuje se tak možnost jejího přemístění a zvyšuje stabilita.

Přizpůsobení věku dětí

Neméně důležité je také přizpůsobení zábavních prvků věku dětí. Houpačky, skluzavky i další atrakce jsou velmi často označeny věkovou kategorií, pro kterou jsou nejvhodnější. To může při výběru pomoci. Výhodné je v tomto směru zaměřit se na dřevěné hrací sestavy, které v sobě spojují jak vyžití v podobě pískovišť a domečků pro nejmenší, tak i houpaček a prolézaček pro větší děti.

Zábava pro všechny

Pokud máte více než jedno dítě, nebo chcete zapojit všechny členy rodiny, je potřeba vybírat atrakce, které mohou být využívány více osobami najednou a které mají vyšší nosnost. Vhodná může být například vícemístná houpačka, nebo již zmiňované hrací sestavy. Jsou bytelné, prostorné a nabízejí nekonečně mnoho zábavy pro vaše děti i děti od sousedů. Spoustu legrace si užije celá rodina na trampolíně. Stačí vybrat tu, která má dostatečnou nosnost i pro dospělé.

Estetický vzhled

Určitě budete chtít, aby zábavní prvky na zahradě nejen plnily svůj účel, ale aby také dobře vypadaly a zapadaly do celkového designu zahrady. Na trhu je dnes nepřeberné množství barev, tvarů a velikostí venkovních hraček. Pokud jde o barevnost, prim budou hrát plastové skluzavky, nebo houpadla. Se zbytkem zahrady můžete barevně sladit i trampolínu. Pořídíte ji třeba v modré, zelené, růžové, nebo oranžové. Můžete se také zaměřit na materiál. Velmi oblíbené jsou čistě dřevěné atrakce, jako domečky, pískoviště, nebo houpačky.

Jednoduchá údržba

Zábavní prvky na zahradě jsou vystaveny povětrnostním vlivům a jsou využívány dětmi, což znamená, že se mohou rychle opotřebovat. Volte proto atrakce, které jsou snadno udržovatelné a odolné vůči nepříznivému počasí. Kovové části by měly být galvanizované, což zabrání korozi a oděru.Dřevěnédíly ošetřeny vhodným nátěrem.

Velký výběr hraček na zahradu a prvků pro dokonalé dětské hřiště najdete na www.marimex.cz.

Na stránkách prodejce objevíte i mnoho dalších tipů pro zábavu s dětmi. Ratolesti budete mít pod dohledem a v pohodlí domova. Neváhejte se inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..