Interiér

Čističky vzduchu jsou tu nejen pro alergiky

Pyly, prach, alergeny, mikroorganismy, roztoči, ale i zápach a mnoho dalších malých částeček, rozptýlené ve vzduchu ve vašem domě mohou působit problémy. A nemusíte být zrovna alergici, abyste měli pocit, že se vám špatně dýchá, jste nuceni ke kašli nebo máte stále pocit plného nosu. Pokud vám některé právě popsané nepříjemnosti nejsou cizí, zkuste čističku vzduchu. Ta zachytí většinu i skutečně malých částeček, rozptýlených ve vzduchu – a vám se hned bude dýchat lépe.

A jak vlastně vybrat tu správnou čističku vzduchu, to bude asi jedna z prioritních otázek, na které potřebujete znát odpověď.

Filtr

Pro funkci čističky je především důležité, aby dokázala odfiltrovat i ty nejmenší částečky pohybující se ve vzduchu. Proto je důležitá volba filtru. Standardem v této oblasti je HEPA filtr, který odfiltruje právě i ty nejmenší částečky ze vzduchu, který filtrem projde. Ovšem výrobci tento filtr doplňují ještě sestavou dalších filtrů, které zvyšují účinnost čistění procházejícího vzduchu, například o prachový filtr, nebo filtr s aktivním uhlím.

Ovládání

Samozřejmě se můžete spolehnout na ovládací prvky na čističce samotné. Ale pokud chcete čističku zapojit do chytré domácnosti, některé modely umožňují řízení pomocí nositelných zařízení, jako je mobilní telefon nebo tablet. U některých typů je možné, pokud jej ve vaší domácnosti máte, ovládat čističku z panelu pro ovládání chytré domácnosti.

Výkon

Platí pravidlo, že pro alergiky, by se objem vzduch v místnosti měl vyměnit 3x za hodinu. Tedy v pokoji o objemu např. 40 m3 (plocha cca 15 m2, dle výšky stropu) bude zapotřebí čističky s průtokem 120 m3/h. Ale i tady platí, že za výkon se platí. Čím účinnější výkon čističky, tím vyšší průtok, ale také spotřeba čističky.

Cena

Malé čističky do pokojů se dají pořídit za cenu již od 3000 korun. Pokud ale potřebujete čistit vzduch ve větších místnostech, snadno se dostanete nad deset tisíc. Zvažte tedy své potřeby a podle toho vybírejte tu správnou čističku. Nápovědou vám může být objem vzduchu v místnosti, kam chcete čističku umístit.

Funkce navíc

Mezi ně patří například informace o stavu kvality vzduchu v místnosti, ambientní osvětlení – a také možnost zvlhčování vzduchu. Velmi dobrou funkcí pak je automatické upozornění na snížený průtok vzduchu filtrem z důvodu jeho zanesení – a možnost upozornění na to, že je třeba filtr (a jaký) vyměnit, aby čistička mohla plnit svůj účel.

Výsledkem instalace čističky je tak snížení respiračních potíží, lepší pocit při dýchání a z toho plynoucí i vyšší pohodlí v domácnosti – a to nejen pro alergiky.

Pokud si chcete udělat přehled, z čeho lze vybírat, pak se podívejte na stránky Electroworldu, kde je široký výběr čističek a dalšíchsouvisejících zařízeních pro různěveliké prostory a s rozdílnými funkcemi.

Produktové tipy

Představa o tom, že čistička vzduchu je nevzhledný obrovský solitér je mylná, jak se vás budeme snažit přesvědčit. I když velikost čističky vzduchu odpovídá velikosti prostoru, ve kterém chceme udržovat čisté prostředí. Níže uvedené výrobky jsou nejen elegantní, ale i příjemně malé, vkusné a snadno se ovládají. S jejich začleněním do moderního bytu by tedy neměl být žádný problém.

TKG AP 1000 USB

Tento model čističky je určen pro malé prostory od 5 do 8 m2. Využívá třístupňové filtrace složené z filtru s aktivním uhlím, HEPA filtrem a ionizátorem. Díky tomu efektivně likviduje alergeny, bakterie, zárodky, houbové pyly i nepříjemný zápach z okolního vzduchu. Při provozu je mimořádně tichý, jeho hlučnost nepřesahuje 35 dB. V nočním režimu, kdy se snižuje průtok je pak ještě tišší. Zajímavé na tomto výrobku je i to, že jenapájen přes USB. A to je vlastně jeho výhoda, protože jej můžeme používat třeba v automobilu.

K jeho přednostem pak patří i indikátory, které ukazují teplotu a vlhkost okolního vzduchu. Co se týče třístupňového čištění, filtr s aktivním uhlíkem zachycuje a zastavuje nečistoty a chemické sloučeniny, HEPA filtr je schopen odstranit částice větší než 0,01 mikronů a ionizátor způsobuje, že kyslík je negativně nabitý a přitahuje vzduchem přenášený prach, bakterie, viry a kouř. Výměna filtrů je velmi snadná a provádí se po vyšroubování spodního víka, kdy pak máte k filtru s aktivním uhlíkem a HEPA filtru snadný přístup.

SoehnleAirFreshClean 300

Tato čistička vzduchu válcového stylového provedení v bílé barvě efektivně čistí vzduch od bakterií i jiných alergenů. O čistotu vzduchu se stará třívrstvý systém, skládající se z předfiltru, HEPA filtru a filtru s aktivním uhlím. Bakterie ve vzduchu efektivně ničí i vestavěné ultrafialové světlo. Vhodná je pro místností do 30 m². Můžete si vybrat ze tří stupňů intenzity čištění, které se nachází na vrchní straně čističky. U této čističky naleznete časovač, kterým můžete čističku nechat pracovat 2, 4 nebo 8 hodin,a svítící displej. I tento model disponuje nočním tichým režimem.

Díky třívrstvé filtraci, která je složena z předfiltru, HEPA filtru a filtru s aktivním uhlímse zbavíte vlasů, chlupů, pylů, nepříjemných pachů a jiných alergenů ze vzduchu. Disponuje také UV-C světlem, které zlikviduje i mikroorganismy jako choroboplodné zárodky, viry a jiné. Ze vzduchu odstraní až 99,2 % všech alergenů do velikosti 0,3 μm. Přístroj je certifikován podle Evropského centra pro výzkum alergie (ECARF), takže se skvěle hodí i pro alergiky.

Nákup může být velmi snadný

Pokud chcete získat podrobnější údaje a nechat si doporučit vhodné čističky, podívejte se na e-shop Electro World, abyste zjistili více. Na e-shopu nejdete nejen čističky, ale další sortiment související se zdravím, např. měřiče tlaku, dezinfekční a ochranné prostředky nebo hygienické a kosmetické přípravky. Všechny vaše objednávky vám Electro World připraví k odběru na 19 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů od objednávky. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a zakoupené zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat. 

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé vybrané zboží lze nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé za každou transakci dostanete procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, tak o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Electro World je dostupný ve všech regionech ČR a po spojení s K+B Expert budou mít zákazníci k dispozici celkem 40 prodejen.

Komerční sdělení

Více na: www.electroworld.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..