Stavba

Nové domy od Dům jedním tahem v nízkoenergetickém standardu

Dům jedním tahem (DJT) a jeho montované domy z keramického betonu jsou už více než 20 let stálicí na českém stavebním trhu. Mezi konkurencí vyčnívají díky spojení rychlé výstavby a pevného dlouhověkého materiálu, který poskytuje výhody během výstavby a především po zabydlení domu. Zákazníci navíc mohou získat typový projekt domu zcela zdarma k objednávce domu. Nyní můžete v rámci mimořádné nabídky získat zdarma také průkaz energetické náročnosti budovy (PENB).

Katalog rodinných domů on-line i do schránky

Katalog typových domů najdete on-line, nebo si ho můžete nechat zdarma poslat v tištěné podobě. Letos poprvé v něm najdete nabídku 20 nízkoenergetických domů, které byly navrhnuty tak, aby vyhovovaly nejen zákazníkům, ale také nové legislativě, která nařizuje od 1.1. 2022 dodržení ještě přísnějších limitů na energetickou náročnost u novostaveb, než tomu bylo doposud.

Dostavba ve vlastní režii

Domy jedním tahem jsou velmi oblíbené mezi stavebníky, kteří zamýšlejí alespoň část výstavby domu provádět svépomocí. Domy jedním tahem se totiž staví do fáze “domu k dokončení”, která zahrnuje základovou desku, hrubou stavbu, střechu a výplně (okna, dveře) – to vše do 2 měsíců od zahájení výstavby. Samotná hrubá stavba z velkoplošných dílců odlitých z keramického betonu zabere na připravené základové desce jen 1 den  v případě bungalovu a 2 stavební dny v případě patrového domu. Podívejte se na krátké video.

Na rozdíl od jiných stavebních systémů je dokončení Domu jedním tahem svépomocí o něco snazší a to hned z několika důvodů:

  • Z výroby je ve stěnách připraveno kompletní vytrubkování a krabičky pro elektroinstalaci, prostupy a drážky pro rozvody vody i kanalizace. U patrových domů jsou připraveny v konstrukci hrubé stavby prostupy pro rozvod vzduchotechniky. Odpadá tak pracné sekání drážek a otvorů.
  • Výraznou úsporu času a peněz přináší i hladké stěny, na které lze místo klasických omítek použít omítky sádrové.
  • Do domu je možné se díky minimu mokrých procesů nastěhovat ihned po jeho finálním dokončení.

Nahlédněte do nového katalogu a objevte všechny výhody montovaných domů Dům jedním tahem.