Interiér

Revoluce v otevírání dveří je tady!

Ovládání otočných dveří bez kliky, zámku a elektroniky? Dříve jen stěží představitelné se stává realitou! Unikátní systém M&T magnetic fungující ryze na principu magnetické síly je spolehlivý, nabízí komfort otevírání dveří pomocí devíti originálních madel, nevyžaduje žádnou údržbu ani servis a navíc získal prestižní mezinárodní ocenění za design…

Inovativní systém M&T magnetic funguje na principu magnetické síly, kdy je do dveřní zárubně zakomponovaná řada velmi silných magnetů, jejichž protikusem je blok z magnetické nerezové oceli zabudovaný ve dveřním křídle. Když se k sobě obě části přiblíží, dveře se plynule a téměř neslyšně dovřou. Magnety se vzájemně míjejí, nedotýkají se. Sílu jejich vzájemného působení lze přitom regulovat pomocí malého imbusu. Jelikož v systému nedochází k žádnému mechanickému kontaktu, je eliminováno opotřebení součástek, a tak i prodloužena životnost ovládání dveří.

„Více než dvacet let se věnujeme výrobě kvalitních dveřních klik, které neustále zdokonalujeme. I přesto ale víme, že dveře s klikou a zámkem nejsou zcela bezporuchové, potřebují pravidelnou údržbu a později i servisní zásahy,“ říká Roman Ulich, hlavní konstruktér systému M&T magnetic a designér společnosti M&T, a dodává: „Proto jsme chtěli víc. Vyvinuli jsme systém inspirovaný jednoduchým otevíráním lednice, systém ovládání otočných dveří bez kliky, bez zámku, a tudíž bez údržby, servisu i bez závad – vyvinuli jsme Magnetic.“

Madlo UFF v povrchové úpravě titan černý mat, s vyplněným ovládacím prostorem.

Pro dokonalé sladění s interiérem

A protože magnetické zavírání nepotřebuje k ovládání kliku, bylo pro něj speciálně navrženo devět minimalistických madel s propracovanou ergonomií. Všechny modely jsou navíc připravené v různých povrchových úpravách.

„Na našich výrobcích dokážeme nabídnout širokou škálu kovových odstínů, které dotváří důležitý detail interiéru, a to od různých variant naturální mosazi až po speciální titanové povrchy,“ uvádí Roman Ulich z M&T a dodává: „Na ovládací madla nanášíme skutečnou tvrdou kovovou vrstvu, nejedná se o nástřik ani nátěr v odstínu RAL.“

U vybraných modelů, jako například KONZERVA, UFF či JOO, je dokonce pomocí magnetických destiček vyplněn ovládací prostor madel identickým povrchem s dveřmi, čímž je dosaženo efektu částečně skrytého madla, kdy zůstává viditelná pouze jeho okrajová kontura a úchopná plocha.

Možnosti uzamykání

Ačkoliv dveřní křídlo uzavírá a v zárubni pevně drží pouze magnetická síla, občas nastávají situace, kdy je potřeba dveře zajistit proti nechtěnému otevření. I na to ale výrobce myslel!

„Veškeré modely úchopných madel určených pro Magnetic jsme připravili i ve variantě s cylindrickým zamykáním nebo WC/koupelnovým zajištěním. To je dokonce u vybraných modelů, jako například v případě madla YES!, rovnou integrované do konstrukce,“ říká Roman Ulich z M&T.

Ovládací segment se u madla YES! nachází ve spodní části a pro zamčení dveří s ním stačí otočit o 90°. To přináší dosud nepoznaný dojem, neboť zámek nenarušuje designovou čistotu dveřního křídla.

Madlo YES! v povrchové úpravě titan mosaz mat, s integrovaným WC/koupelnovým zámkem.

Inovativní řešení systému M&T magnetic bylo potvrzeno udělením národního patentu a svým nadčasovým designem a kvalitou zpracování si v kombinaci s madly YES! a KONZERVA 220  vysloužil prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Design Award pro rok 2020.

Více na: www.magnetic-mt.cz

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..