Stavba

S chytrou maltou HELUZ SIDI postavíte i pasivní dům rychleji

Vymalovat si pokoj nebo postavit dům, obojí zvládnete s kýblem a válečkem. Umožní vám to nová chytrá tekutá malta HELUZ SIDI, která  je dodávaná z výroby jako hotová směs včetně systémového válečku, takže se do ní již nic nepřidává. Na stavbě proto stačí jen otevřít kyblík, válečkem nanášet maltu na cihly a zdítstejným způsobem, jako když malujete. Kromě času šetří malta HELUZ SIDI i náklady, protože při nákupu cihel HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1 ji zákazník dostává v ceně zdiva.

Speciální systémová malta pro tenkou spáru HELUZ SIDI je určena pro zdění vnitřních i vnějších nosných stěn a byla vyvinuta pro stavbu nízkoenergetických i pasivních domů z broušených cihel HELUZ. Výsledkem je zdivo s obdobnými mechanickými, tepelněizolačními, akustickými a statickými vlastnostmi, jako kdybyste stavěli ze „starých“ cementových tenkovrstvých malt.

Video s postupem zdění s maltou HELUZ SIDI

Vlastní nanášení se provádí systémovým strukturovaným válečkem na ložné plochy broušených cihelných bloků HELUZ v dostatečném časovém předstihu. Zatímco stavbu malta HELUZ SIDI urychluje, na stavitele nijak nespěchá – celkový „otevřený čas“ je 10 minut a následně do dalších 5 minut je nutné uložit cihelný blok do konečné pozice ve zdivu. Celkem tedy máte čtvrt hodiny od nanesení malty, než musí být cihla usazena do finální pozice, což je tedy zhruba dvojnásobný čas oproti cementovým tenkovrstvým maltám.

Malta HELUZ SIDIzavádí na stavbě „nové pořádky“. Oproti tenkovrstvým maltám, kterých je třeba dovézt na stavbu půl palety, s maltou HELUZ SIDI stačí jen pár kýblů, které navíc bez problémů uskladníte, protože jim zmoknutí nevadí. Stejně snadno ji i po otevření převezete na jinou stavbu a použijete třeba za týden, aniž by hrozilo zatvrdnutí, jako třeba u pěn. I likvidace odpadů je jednodušší, kýble můžete využít pro další činnosti na stavbě a nikde nedělají nepořádek, jako rozházené pytle od standardních maltových směsí.

Více na: www.heluz.cz/sidi

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..