Stavba

Spotřebitelská organizace dTest porovnala tepelná čerpadla vzduch/voda V testu oceněn Vitocal 250-A od společnosti Viessmann

Tepelná čerpadla typu vzduch/voda dnes patří k nejoblíbenějším řešením moderního vytápění domu či bytu. Jde o ekologická a také ekonomická zařízení, která příjemnou teplotu v domácnosti umí zajistit i při mrazivých venkovních teplotách.

V porovnání tepelných čerpadel typ vzduch/voda od dTestu bylo oceněno tepelné čerpadlo Vitocal 250-A. Tím toto inovační zařízení podtrhuje vůdčí postavení v oblasti technologie a vysoký standard kvality u společnosti Viessmann.

Kvalita výrobku Vitocal 250-A potvrzena

  • V testu bylo oceněno monoblokové tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 250-A. Získalo hodnocení „VELMI DOBŘE“ (83 %). dTest jej popisuje jako vysoce účinné při vytápění, vhodné i pro podlahové vytápění, ekologické a se snadnou obsluhou.
  • Jedno z nejtišších tepelných čerpadel svého druhu.
  • Regulační platforma Viessmann One Base se stará o jednoduchou obsluhu.

Tiché jako šepot v provozu s plným a dílčím zatížením

Ventilátor tepelného čerpadla Vitocal 250-A je optimalizován ohledně hluku a pracuje s inteligentním řízením otáček, které se stará o podstatné snížení zvuku šířícího se vzduchem v provozu s plným a dílčím zatížením. Díky nákladným vývojovým pracím v akustické laboratoři společnosti Viessmann, jedné z nejmodernějších akustických laboratoří v Evropě, pracují ventilátory a kompresory tepelného čerpadla tak tiše, že nejsou z pohledu hluku téměř vůbec vnímatelné.

Proto patří tepelné čerpadlo Vitocal 250-A s hodnotou 30 dB(A) v provozu se sníženou hlučností a ve vzdálenosti čtyř metrů k nejtišším svého druhu. Díky tomu se nechají venkovní jednotky instalovat bez problémů také v oblastech s hustou zástavbou nebo v blízkosti hranice pozemku.

Velmi dobré známky za snadnou obsluhu

Ať už uvedení do provozu, nastavení nebo obsluhu zařízení, prostřednictvím aplikace ViCare App, ohodnotili testující velmi pozitivně.

O výraznou úsporu času při montáži nových tepelných čerpadel se stará jejich patentovaná hydraulika Hydro AutoControl. Díky tomu se tepelná čerpadla při modernizaci přizpůsobí téměř všem stávajícím topným systémům. Časově náročné instalace, které jsou nutné u jiných tepelných čerpadel, odpadají. Také to je obrovskou výhodou pro obchodní partnery společnosti Viessmann.

Regulační platforma Viessmann One Base spojuje tepelné čerpadlo naprosto jednotně se servisní službou s nejvyšším požadavkem kvality. Díky tomu je rovněž možná komfortní obsluha ze strany obsluhy prostřednictvím chytrého telefonu a Aplikace ViCare App jako snadné uvedení do provozu, obsáhlé monitorování zařízení a běžná dálková údržba se servisním nástrojem ViGuide prostřednictvím odborné servisní firmy. Servisní technici tím ušetří nejen mnoho času, jejich zákazníci se budou těšit z nejvyššího komfortu, nejvyšší bezpečnosti a účinnosti užití energie a také z obsáhlé nabídky servisu.

Kromě toho umožňuje regulační platforma Viessmann One Base naprosto jednotnou komunikaci s bateriovým úložištěm energie Vitocharge VX3 a fotovoltaickým zařízením. Tyto komponenty umožňují provoz tepelného čerpadla po velké části dne s cenově výhodnou vlastní vyrobenou elektřinou.

Energy Management – Díky komplexnímu systému řízení energie – Energy Management – transparentní spotřeba a náklady

Kromě toho zaznamenává v aplikaci ViCare App integrovaný systém řízení energie – Energy Management – veškeré toky energie mezi tepelným čerpadlem a případně instalovaným bateriovým úložištěm energie. Vše je zobrazováno v grafice na displeji chytrého telefonu nebo tabletu, díky tomu jsou spotřeba a výroba energie neustále transparentní. Rozšířené funkce ViCare umožňují, obzvlášť v kombinaci s chytrými prostorovými a podlahovými termostaty společnosti Viessmann, další úspory a komfortní zisky.

Ve stávajících budovách mohou být dále užívána stávající topná tělesa

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 250-A a kompaktní zařízení Vitocal 252-A se stejnou technikou a s integrovaným zásobníkem teplé vody o objemu 190 litrů jsou speciálně koncipovány pro modernizaci starších plynových a olejových topení. Také při velmi nízkých venkovních teplotách dosahují bez problémů přívodní teploty 70 °C. Díky tomu není montáž podlahových topení bezpodmínečně nutná a ve stávajících budovách mohou být jednoduše nadále užívána stávající topná tělesa.

Se jmenovitými výkony od 2,6 do 13,4 kilowatt jsou obzvlášť vhodná pro použití v rodinných domech pro jednu a pro dvě rodiny, splňují plně podmínky pro získání dotace a mohou být zakoupena prostřednictvím tržních partnerů společnosti Viessmann. Začátkem roku 2024 budou k dispozici další velikosti výkonů do 18,5 kilowatt, které rozšíří oblast použití tepelných čerpadel.

VIESSMANN, spol. s r.o. Kompletní program Viessmann nabízí individuální řešení s efektivními systémy v nejvyšší kvalitě pro všechny oblasti použití a energetické zdroje – vytápění, průmyslové energetické systémy, chladicí systémy.

Více na: https://www.viessmann.cz

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..