Stavba

Moderní exteriér vašeho domu? Známe aktuální trendy roku 2024 

Řešíte právě jaká koupit okna, jaké vstupní dveře vybrat, co se stínící technikou nebo třeba jaká koupit garážová vrata? Kolem rodinného domu je pořád spousta práce a rozhodování. V tomto článku se podíváme na rodinný dům zvenku – okna, dveře, garážová vrata, pergoly, stínící techniku apod. Jaké jsou v těchto oblastech aktuální trendy, kde si nové prvky pořídit, a jaké zvolit materiály? 

Plastová nebo hliníková okna 

V současné době si pro rodinné domy lidé nejčastěji pořizují kvalitní plastová okna v dekoru dřeva. Taková okna dobře vypadají (na výběr je velké množství dekorů), mají dlouhou životnost, jejich údržba je velmi jednoduchá, až minimální, a hlavně plastová okna jsou nejekonomičtější variantou. Hliníková okna jsou na vzestupu. Jsou dražší, ale používají se u stále populárnějších větších prosklených ploch, u francouzských oken a dveří na terasu či balkón i pro moderní novostavby. Hliník je lehký, odolný a hliníková okna mají nejdelší životnost. 

Venkovní stínící technika – rolety či žaluzie 

V dnešní době je jasně nejoblíbenější venkovní stínění. Faktem je, že když máte stínící techniku venku za oknem, má to řadu výhod. V létě vám nepustí dovnitř ani světlo, ani teplo. V zimě zlepšuje tepelně izolační vlastnosti okna. Celoročně pak funguje i jako další překážka pro případné zloděje. Jestli si vyberete venkovní žaluzie nebo rolety, to záleží už jen na vás. Žaluzie jsou polohovatelné a lépe se s nimi reguluje příchozí světlo, rolety jsou zase pevnější a místnost lépe zatemní. 

Majestátní vstupní dveře 

U vstupních dveří do rodinných domů jsou trendem zajímavé a výrazné dveře. Nejčastěji jsou plastové nebo hliníkové často i s elegantním prosklením. Vchodové dveře jsou tím prvním, s čím se při vstupu do domu setkáte, vypovídají něco o majiteli a jsou pomyslnou branou do vašeho paláce. Na výběr máte nejrůznější varianty v různých cenových kategoriích. 

Sekční garážová vrata  

V kurzu jsou už delší dobu jednoduchá sekční garážová vrata, která nejčastěji zajíždějí pod strop. Ušetříte tak místo v garáži. Sekční garážová vrata jsou spolehlivá, můžete je jednoduše ovládat dálkovým ovladačem, jejich součástí mohou být i menší dveře. Výrazným trendem je pak barevné sladění venkovních prvků, tedy oken, vstupních dveří, fasády a právě garážových vrat. 

Hliníková pergola i jako zimní zahrada 

Celkově je u rodinných domů jasný trend spojení s přírodou. To znamená velká okna a vstupy do zahrady a také zahradní posezení, třeba ve formě hliníkové pergoly. Když je to jen trochu možné, pak je skvělé napojit pergolu přímo k domu tak, abyste mohli přímo z kuchyně přejít do pergoly. Když si pergolu ještě necháte zasklít, získáváte tak úžasný prostor navíc. A díky zasklení a vytápění ho můžete používat téměř celoročně. 

Více na: https://www.svet-oken.cz/

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..