Stavba

Zvládněte stavbu terasy i na nerovném povrchu

Ani vybetonovaná terasa není věčná, jednou i tady zbude jen starý, popraskaný beton. S tím se lze snadno vypořádat bez bourání pomocí terasových terčů se samonivelačními hlavami. Právě o tuto novinku, samonivelační hlavu, jejíž konstrukce vyrovná spád až 5 %, je nově širší systém terasových terčů ARKIMEDE. Osvědčený stavebnicový systém ARKIMEDE od HPI-CZ, umožňuje konstrukci terasy kdykoliv rozebrat, případně dle potřeby přesunout nebo upravit. Robustní terasové terče ARKIMEDE výborně odolávají zatížení i nepříznivým vlivům venkovního prostředí.

Výhody

Výhody pokládky na samonivelační terče ocení všichni, kdo chtějí novou terasu postavit na starším, nerovném podkladovém betonu. Ten by totiž sanovali jen těžko, případně s vysokými náklady na odstranění původní betonové desky. Nerovnosti původního podkladu snadno vyrovná konstrukce samonivelační hlavy ARKIMEDE. Taumožňuje nivelaci až 5 %. Samonivelační prvek ARKIMEDE je řešením také při spojovánídvou ploch o různých spádech jednou, dokonale vodorovnou terasou.Zda si vybrat dlaždice nebo terasová prkna už je na vkusu každého majitele terasy.

Montáž

Samonivelační hlava je určena pro montáž na základní modul, terč ARKIMEDE s možností nastavení výšky od 35 do 60 mm. Integrované mezerníky, křidélka, na samonivelační hlavě vymezují při použití samonosných dlaždic přesnou spáru, širokou 4 mm. Tato spára zajišťuje dostatečný odtok vody z povrchu terasy. Při vylomení křidélek mohou terče sloužit i pro fixaci nosných profilů pro dřevo.Instalace samonivelačního prvku na hlavu terče je snadná, stačí odstranit původní křidélka na základním modulu.

O terčích ARKIMEDE

Terče ARKIMEDE jsou robustní polypropylenové podstavce, které konstrukci zahradní či střešní terasy ze samonosných dlaždic nebo terasových prken vyzvednou do potřebné výšky, takže ji neohrožuje vlhko a dobře větrá, navíc pod ní mohou vést nejrůznější rozvody.

Základní modul terče ARKIMEDE umožňuje nastavení výšky 35–60 mm, pomocí dalších dílů ze systému lze výšku prodloužit až na 500 mm.I při výšce až půl metru zůstávají zachovány všechny parametry stability a únosnosti terčů.Široká základna modulu nabízí opěrnou plochu 314 cm2, což zajišťuje celé konstrukci dobrou stabilitu. Terče ARKIMEDE výborně odolávají namáhání zatížením i nepříznivým vlivům venkovního prostředí, včetně prudkých změn teplot a UV záření. Přitom je konstrukce terasy z nich lehká, zbytečně nezatěžuje podklad a lze ji kdykoliv upravit nebo zcela rozebrat.

www.hpi.cz

komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..