Stavba

Svislé fasádní clony sladíte s každým domem

Každý dům si zaslouží vypadat stylově i zvenku. Oblíbenou alternativou k tradičním venkovním žaluziím či roletám se proto staly svislé fasádní clony. Jsou moderní a nadčasovou volbou pro stínění oken a zimních zahrad, ale také balkonů či pergol.

Mnohostranné využití

Svislé fasádní clony neboli screenové rolety vás ochrání před slunečními paprsky i nežádoucími pohledy kolemjdoucích. Díky tomu, že zachytí slunce ještě před okny, zabrání přehřívání interiéru. Na rozdíl od venkovních rolet vám umožní současně stínit a větrat při otevřeném okně.

Screenové rolety výborně zastíní nejen tradiční okna, ale poradí si i s velkými prosklenými plochami, francouzskými okny nebo balkonovými dveřmi. Hodí se také jako zástěna balkonů či lodžií. Majitelé terasy nebo pergoly mohou navíc svislou fasádní clonu využít jako boční zástěnu.

Padnou každému oknu

Značnou výhodou těchto látkových venkovních rolet je jejich variabilnost. Vyrábí se vždy na míru z vysoce odolných, stálobarevných a kvalitních látek. Na výběr jsoustovky typů a barev textilií, takže rolety sladíte s fasádou domu nebo s barvou okenních rámů.

Vybírat můžete z látek o různé propustnosti světla. Do místností, které potřebujete zcela zatemnit, se hodí tzv. blackoutové látky. Perforované látky zase obsahují malé otvory, účinně místnost zastíní a dopřejí vám soukromí, přitom ale nebrání výhledu ven.

Montáž neodkládejte

Montáž svislých fasádních clon je rychlá a jednoduchá. Pokud si chcete screenové rolety pořídit do novostavby nebo při rekonstrukci, naplánujte si jejich montáž včas, abyste své venkovní stínění mohli nechat umístit do připravené schránky pod omítku. Montáž lze ale provést i dodatečně na okenní rám.

Screenové rolety můžete nechat ukotvit na stěnu, na rám okna nebo do ostění. Jejich látka je navinuta na hřídeli, která může být chráněna boxem. Látka bývá vedena v postranní liště nebo v zipu, díky němuž stínění odolá i velmi silnému větru. Zipem je opatřena například clona Unirol 100 Z českého výrobce CLIMAX.

Pohodlné ovládání

Svislé fasádní clony můžete ovládat manuálně nebo motoricky. Pro maximální pohodlí zvolte ovládání přes mobilní aplikaci. Starostí o ideální domácí klima vás zbaví sluneční či větrné čidlo, o která můžete své stínění doplnit a která venkovní stínění podle potřeb automaticky zatáhnou nebo vytáhnou.

Svislá fasádní clona Roltex elegantně zastíní velkoformátová okna moderních domů | Climax.cz
Svislá fasádní clona Ziprol se hodí na okna domu i jako boční zástěna do pergol | Climax.cz
Moderní screenové rolety Ziprolse vyrábějí na míru z látek odolných vůči vyblednutí i vlhku | Climax.cz
Svislá fasádní clona Roltex elegantně zastíní velkoformátová okna moderních domů.
Na terase vás před nízkým sluncem i bočním větrem ochrání venkovní screenové roletyUnirol | Climax.cz

Více na: www.climax.cz

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..