Interiér

Test čističky TrueLife AIR Purifier P5 WiFi. Vyplatí se v běžné domácnosti?

Alergici to nemají jednoduché. Pyly, plísně nebo prachové částice jsou zdroje obtíží, kterých se těžko zbavuje i v domácnostech. Alergeny se do interiéru dostávají větráním nebo na oblečení. Běžným úklidem je odstraníme jen částečně, zbytek dokáže znepříjemňovat život rovněž lidem, kteří žádnou alergií netrpí. V těchto případech je vhodné začít uvažovat o pořízení domácí čističky vzduchu. My jsme sáhli po atraktivním produktu AIR Purifier P5 WiFi od značky TrueLife, který představuje jakousi střední třídu mezi čističkami vzduchu. Jak obstála v našem testu?

Důvody pro čistění vzduchu v domácnosti jsme nastínili již v úvodu. Nemusí však jít jen o pyly a prach, což jsou částice, kterým jen těžko zabráníte, aby vnikaly do bytu nebo domu. Možná jste už slyšely o syndromu nemocných budov.  Zhoršení kvality ovzduší totiž může dočasně způsobovat i nový nábytek, z něhož se uvolňují těkavé látky, nebo použitá stavební chemie při rekonstrukci či během stavby.

TrueLife AIR Purifier P5 WiFi je podle výrobce přístrojem, který vyčistí 260 m³ vzduchu za hodinu a ideálně pracuje v místnostech o velikosti 25 až 30 m². Během testu jsme se přesvědčili, že spolehlivě obstojí i ve větším prostoru, jen čistění trvá o něco déle. Výsledek je však stejný. Ale od začátku.

Konstrukce a design

Konstrukce čističky je jednoduchá, na první pohled zaujme atraktivním designem i možností jednoduchého přemisťování, které zvládne i větší dítě. Příjemně nás překvapil dostatečně dlouhý přívodní kabel, není tedy třeba použít prodlužovací kabel, místo pro čističku tak můžete vhodně vybírat a neřešit, kde je zrovna volná zásuvka.

Filtrace

Nejdůležitějšími prvky jsou samozřejmě filtry, které dostanete přibalené s přístrojem. Čistička disponuje prachovým HEPA filtrem třídy 13, uhlíkovým filtrem, katalytický filtrem a antibakteriální filtrem. Jakkoliv se to může zdát složité, jde v podstatě o jeden komponent, který stačí jednoduše vložit dovnitř přístroje a o víc se nemusíte starat. Pokud budete o filtry pečovat tak, že je jednou za čas vyčistíte, vydrží vám v kondici více než rok. Novou sadu pak můžete pořídit za cenu pohybující se okolo tisíce korun. Součástí čističky TrueLife AIR Purifier P5 WiFi je i sterilizační UV lampa s technologií UVCAir a ionizátor založený na technologii IonTrue, který zvyšuje koncentraci aniontů v ovzduší.

Ovládání

Primární ovládání čističky je velice jednoduché. Jde v podstatě o intuitivní dotykový displej s jednoduchými ikonami, číselnou a světelnou signalizací kvality ovzduší, přičemž zelená barva znamená zanedbatelné znečištění, následuje modrá, oranžová a končí to u červené, která ukazuje vysokou koncentraci škodlivých mikročástic.

TrueLife AIR Purifier P5 WiFi automaticky reaguje na změny znečištění zvýšením výkonu. To ostatně můžete pozorovat na displeji, kde se rychle začnou měnit hodnoty úrovně znečištění. Typicky se tak děje při intenzivním větrání do ulice s rušným městským provozem, ale třeba také v kuchyni při smažení. Skvělé je, že čistička rychle pohlcuje zápach a zatuchlost.

V místnosti o velikosti 35 m² jsme asi za hodinu skutečně pocítili zlepšení, vzduch díky integrovanému ionizátoru lehce připomínal ovzduší po bouřce. Takové prostředí samozřejmě zlepšuje psychiku, což zase pozitivně působí na kvalitu spánku. A aby se vám skutečně dobře spalo, stačí na čističce nastavit noční mód, a může tak běžet přes noc v ložnici, aniž by vás rušila hlukem nebo světlem.

Vyzdvihnout rovněž musíme možnost dálkového ovládání pomocí smartphonu. Čističku stačí propojit pomocí aplikace Tuya Smart, která je zdarma dostupná v Google Play pro Android nebo v App Storu pro Apple. V konfiguraci aplikace je nutné postupovat podle pokynů na telefonu, jakmile se vám podaří obě zařízení propojit, nemusíte dělat ani krok navíc, což se hodí hlavně večer.

Celkový dojem

Čistička vzduchu TrueLife AIR Purifier P5 WiFi je součástí TrueLife Air programu, který představuje sada výrobků od čističek po zvlhčovače vzduchu. Model AIR Purifier P5 WiFi je určen pro středně velké interiéry, tudíž podle výrobce představuje ideální řešení pro běžné domácnosti. My s tím musíme jen souhlasit. Těžko lze hledat mínusy. Přístroj na nás pozitivně působil svěžím dojmem a střízlivým designem. Za jeho hlavní přednosti považujeme:

  • intuitivní ovládání,
  • barevný indikátor stavu ovzduší,
  • automatický režim,
  • noční režim,
  • účinnou filtraci, která likviduje mikročástice, viry a bakterie,
  • ionizátor,
  • dostatečně dlouhý přívodní kabel,
  • lehkou manipulaci z místa na místo a
  • možnost propojení s chytrým telefonem.

Jestliže žijete v centru města nebo máte doma alergika, pak se nákup čističky TrueLife AIR Purifier P5 WiFi za doporučených 4 990 Kč určitě vyplatí. Kde jinde by se vám mělo lépe dýchat než doma?

Více na: https://truelife.eu/cs/air-care/

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..