Interiér

Vyberte si zárubně v minimalistickém stylu

Střídmost, jednoduché linie, čistý design a kvalitní materiály. To jsou hlavní charakteristiky minimalistického stylu, který stále vládne interiérům. A ovlivňuje i podobu moderních dveří a jejich zárubní, které se dočista ztrácí před očima!

Tradiční obložkové zárubně svým designem tyto požadavky již příliš nesplňují. Stále oblíbenější alternativou jsou tak skryté zárubně.Jejich základem jsou pevné profily z eloxovaného hliníku, které dveřní křídlo srovnají s okolní stěnou do jedné plochy, a navíc mohou zcela postrádat viditelné obložky. Designovou čistotu nenarušují ani dveřní závěsy, neboť v zárubni jsou usazené skryté 3D seřiditelné panty.

Nevídaná zárubeň

Skrytá zárubeň AKTIVE představuje řešení zcela bez vnějších viditelných obložek.

„Základem konstrukce je subtilní hliníkový profil, tvořící hranu průchozího otvoru, který lze po zabudování překrýt povrchem stěny, například výmalbou, tapetou nebo obkladem. Zárubeň je tak z pohledové strany zcela skrytá,“ vysvětluje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, českého výrobce designových dveřních systémů.

Vyrábí se ve dvou typech – bezpolodrážková AKTIVE 40/00 pro otvírání směrem k sobě a polodrážková AKTIVE 25/15 pro otvírání dveří od sebe. Kombinace obou variant nabízí ideální řešení pro dvě sousedící dveřní křídla v jedné místnosti s rozdílnou orientací otvírání.

Skryjte zárubeň i u celoskleněných dveří

Skryté zárubně byly až dosud využívány především pro dveře tradiční rámové konstrukce. Tento zavedený pořádek ale nyní bourá novinková zárubeň AKTIVE GLASS, určená speciálně pro celoskleněné dveře.

„Až dosud nebylo technologicky možné srovnat celoskleněné dveře se stěnou do jedné roviny. Proto jsme vyvinuli skrytou zárubeň AKTIVE GLASS, která je speciálně určená pro jednokřídlé celoskleněné dveře o tloušťce 10 mm, které se otevírají směrem k sobě a přesně lícují s povrchem zdi,“ říká Petr Paksi z JAP FUTURE.

Když skrytá zárubeň umí něco navíc

Skryté zárubně představují především designové a funkční řešení pro moderní interiéry. Nyní si připisují na účet ještě jednu podstatnou přidanou hodnotu – bezpečnost. Skrytá zárubeň AKTIVE PP je totiž speciálně určená pro bezpolodrážkové protipožární a bezpečnostní dveře o tloušťce 40mm.

„ZárubeňAKTIVE PP splňuje bezpečnostní normu RC2 a protipožární normu El30, její odolnost vůči ohni činí 30 minut. Svým vzhledem se přitom od standardních skrytých zárubní na první pohled neliší,“ popisuje Petr Paksi z JAP FUTURE.

Skrytá, a přitom viditelná

Designový mezistupeň mezi zcela skrytými zárubněmi a tradičními obložkami představuje zárubeň LATENTE, která slouží pro zapuštění dřevěné obložky do úrovně zdi. Dveřní křídlo ani zárubeň tak nevyčnívají do prostoru.

„Zárubeň LATENTE je tvořena ze dvou částí. Vnitřní konstrukce z OSB desky a hliníkového profilu, tzv. kontrazárubeň. Tvoří nosnou oporu pro vnější viditelnou část, která otvor pohledově orámuje a usazením zárubně do roviny se stěnou zvýrazní a podtrhne samotný vzhled interiérových dveří,“ vysvětluje Petr Paksi z JAP FUTURE.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Skryta_zaruben_a_stavebni_pouzdro_LATENTE_foto_zdroj_JAP_FUTURE-1024x722.jpg.

Tajné dveře v moderním stylu

Nečekané, a přesto moderní řešení pro interiér představuje skrytá zárubeň EFEKTA, která je součástí stejnojmenného obkladového systému.

„Skrytá zárubeň EFEKTA předsune dveřní křídlo, které je pak v dokonalé rovině se sousedícím obkladem zdi. Pokud navíc použijete shodný povrchový materiál pro dveřní křídlo i pro obklad, dveře se stěnou pohledově zcela splynou,“ dodává Petr Paksi z JAP FUTURE.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je dvere_MASTER_DOOR_lakovane_sklo_obkladovy_system_EFEKTA_dyha_foto_zdroj_JAP_FUTURE-1024x724.jpg.

Více na: www.japcz.cz

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..