Interiér

Zárubně ve znamení minimalismu

Oblast dveřních systémů dnes naplno ovládá minimalismus a designová čistota, tedy kritéria, která tradiční obložkové zárubně již dávno nesplňují. Těm tak v posledních letech roste mohutná konkurence v podobě skrytých zárubní, které zcela nechávají vyniknout design dveřního křídla.  

Zárubně spolu s dveřmi vytvářejí neodmyslitelnou dvojici. Moderní minimalistické pojetí interiérů však vyžaduje elegantní řešení dveří, které jsou v jedné, dokonalé rovině se stěnou. A s tímto řešením dveřního kompletu jsou nezbytně spojené právě skryté zárubně, které postrádají vnější viditelné obložky. Jejich estetický vzhled jim umožňuje být součástí jakéhokoli stylu i barevného ladění interiéru. Úplnou designovou čistotu pak dveřní komplet získává díky skrytým 3D seřiditelným pantům.


Skrytá zárubeň AKTIVE srovná dveře a příčku do jedné roviny…

„Typickým zástupcem skrytých zárubní je zárubeň AKTIVE, která se vyznačuje absencí jakýchkoli viditelných obložek rámujících dveřní otvor. Její konstrukce je připravena a přizpůsobena tak, aby vytvořila pevnou hranu průchozího otvoru, ale přitom je schovaná pod finální povrchovou úpravou stěny, tedy výmalbou, tapetou či obkladem,“ říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, která se věnuje výrobě designových dveřních systémů.

Skrytá zárubeň AKTIVE se hodí jak pro zděné, tak i sádrokartonové příčky a dovoluje použít dveře s polodrážkou i bez ní.


… i když se jedny dveře otevírají k sobě a druhé od sebe.

. „Kombinace obou provedení je ideální volbou v případě, pokud potřebujete, aby v jedné místnosti byly jedny otočné dveře orientovány otevíráním směrem k sobě a druhé od sebe. Z pohledové strany jsou přitom obě dveřní křídla i stěna v jedné rovině,“ dodává Petr Paksi z JAP FUTURE.

Skrytými zárubněmi lze navíc opatřit nejen dveře otočné, ale díky bezobložkovým stavebním pouzdrům i dveře posuvné. Jednotný design interiéru je tak možné zachovat i při kombinaci obou typů otevírání dveřního křídla.

Více na: www.japcz.cz

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..