Interiér

Moderní větrání 21. století

Více než 90 % našeho času trávíme v uzavřených prostorách. Přitom kvalita vzduchu v interiéru je až pětkrát škodlivější než ta venkovní.

AIRUNIT je odpovědí na stále rostoucí nároky kvality vzduchu a vnitřní hygienu. Domy jsou většinou postaveny vzduchotěsně, aby šetřily energii. To však není ideální pro vnitřní klima. Větrání okny vede ke zvýšené spotřebě energie a často není dostatečné. Decentralizované větrání obytných prostor AIRUNIT s integrovaným senzorem vlhkosti nabízí neustálou a kontrolovanou výměnu vzduchu se zpětným ziskem tepla až 98%, což je nejúčinější jednopokojové ventilační zařízení vůbec, Zajišťuje čerstvý a zdravý vzduch v celém domě nebo konkrétní místnosti.  Díky řízenému větrání AIRUNIT zabráníte tvorbě plísní, šíření bakterií a pachů. Za okny také zůstane prach, pyl a hluk z ulice, což oceníte nejen v domácnosti, ale také v kanceláři nebo v ubytovacím zařízení.

Jak to funguje?

Decentrální rekuperační jednotka AIRUNIT je umístěna v obvodovém zdivu, kde v první fázi odvádí spotřebovaný vzduch z místnosti přes keramický systém, který ukládá teplo odváděného vzduchu. V druhé fázi přivádí čerstvý venkovní vzduch do místnosti opět přes keramický systém, kde absorbuje předem uložené teplo a díky tomu neztrácíte vytopenou energii a máte zajištěn stálý přísun čerstvého vzduchu.

AIRUNIT GEMINI byl vybaven dvěma hlukově redukovanými ventilátory, které pracují na principu push-pull. To znamená, že systém lze použít jako zařízení pro odvod vzduchu nebo jako samostatné řešení pro jednu místnost.

V režimu rekuperace tepla jsou místnosti vyváženě větrané, tím je zajištěno příjemné klima v místnosti a trvale vysoká kvalita vzduchu. V tomto plně automatickém a senzorem řízeném provozu GEMINI trvale kontroluje vlhkost odváděného vzduchu a v případě potřeby samostatně zvyšuje nebo snižuje úroveň výkonu v režimu rekuperace tepla z 5 na 30 m³/h. Pokud zvýšení hladiny vzduchu v režimu rekuperace tepla není dostatečné k odstranění vlhkosti, přepne se zařízení do režimu odvodu vzduchu 40 m³/h, dokud se opět nedosáhne normální hodnoty.

AIRUNIT GEMINI lze použít ve funkční místností jakou je kuchyň nebo koupelna, ale také ve všech ostatních obytných prostorech. GEMINI zaujme vysokým stupněm rekuperace až 98 %, je vybaven senzorem vlhkost, dvěma ventilátory, dvěma keramickými výměníky a dvěma filtry kvality ISO Coarse 50% (G3), pro alergiky volitelný pylový filtr (F7). Řízení probíhá přes ovládání Kompakt PRO, které se také používá u jednotek SOLUS, to zajišťuje vzájemnou kompatibilitu a umožnuje využití jejich předností ve smíšených instalacích. K dispozici jsou také obvyklé funkce, jako je křížové větrání (letní provoz bez rekuperace tepla) nebo časovač spánku.

K ovládání lze připojit až 4 senzory kvality vzduchu a zajistit tak plně kontrolovaný automatický provoz.

Ať už se jedná o renovaci nebo novou výstavbu, rodinné nebo vícepodlažní domy – ventilační jednotky AIRUNIT  lze použít univerzálně.

Proč AIRUNIT?

● neustálý přísun čerstvého a zdravého vzduchu – až 40m³/h

●      úspora energie na vytápění až 50% – spotřeba 0,8 až 2,7W

● velmi tichý provoz – hlasitost z 3m od 5,7 dB(A)

● žádné potrubní rozvody

● zabraňuje tvorbě plísní – integrovaný senzor vlhkosti

● snadná instalace i údržba

● vhodný pro novostavby i rekonstrukce

● noční chlazení v letním režimu

● nadčasový design a německá kvalita

Instalace se vyplatí: málo úsilí, nízké náklady a vysoká účinnost.

komerční sdělení

více na www.airunit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..