Stavba

Dřevěná okna s originální dřevěnou okapnicí

U většiny nových dřevěných oken se zákazníci setkají s hliníkovou okapnicí na křídlech a na rámu. Ta nemusí být pro některé typy objektů (hlavně těch starších) vhodná. Společnost PKS okna proto kromě své standardní produkce nabízí alternativní řešení v podobě celodřevěné křídlové okapnice. Ta nejenomže dobře vypadá, a vykazuje srovnatelné tepelně izolační vlastnosti jako okapnice hliníková, ale především zachovává dřevěným oknům mnohdy tolik žádaný jednotný ráz. Nabízí tak řešení pro původní venkovská sídla, horské anebo historicky chráněné objekty v městských zónách, kde je jakýkoliv doplněk z jiného materiálu než ze dřeva nežádoucí. Požadavek na dřevěnou okapnici stačí specifikovat při sestavování objednávky.

Profil dřevěného okna od PKS Okna

V posledních letech se vzhled eurooken většiny výrobců na tuzemském trhu sjednotil a svým způsobem do jisté míry unifikoval a sterilizoval. Okna jsou si velmi podobná, nejenom stylově, barevně, ale i konstrukčně, a to včetně klasické hliníkové okapnice. Dřevěné řešení tohoto detailu od společnosti PKS okna proto přináší pro řadu investorů, kteří chtějí nová, moderní dřevěná okna, cestu k individualitě. Oproti běžně nabízenému řešení je tato nová spodní část okna s dřevěnou křídlovou okapnicí komplexním provedením, splňujícím tepelně technické a estetické vlastnosti eurooken 21. století, při zachování veškerého komfortu ovládání i životnosti.

Provedení oken s novou dřevěnou okapnicí je volitelně k dispozici u výrobkových řad „Dřevěné okno 78“ a „Dřevěné okno 88“. Jejich jasnou přidanou hodnotou je výjimečnost a určitá nadčasovost. Životnost oken totiž není omezena životností dřevěné křídlové okapnice. V případě poškození, například vnějšími klimatickými vlivy (kroupy), může být poměrně snadno vyměněna. Mezi jejich další nesporné výhody patří autentičnost a vizuální harmonie se stylem stavby. Současně vyhoví i těm nejpřísnějším nárokům na moderní a úsporné bydlení. Vynikají výbornými zvukovými a tepelně izolačními parametry. Jsou tedy vhodná i do náročného městského prostředí a mohou ušetřit nemalé prostředky za vytápění.

Tato inovace byla do sortimentu českého výrobce oken z Vysočiny zařazena nedlouho po představení úplně nového výrobku „Dřevěné okno 100“. Uvedení obou novinek je sekundárním efektem loňské velkorysé investice společnosti do zcela nové výrobní technologie v rámci divize Eurokna, která primárně cílila na nižší energetickou náročnost celého procesu výroby oken a současně na vyšší produktivitu práce.

Pro více informací o sortimentu dřevěných oken společnosti PKS okna navštivte webové stánky: pksokna.cz/drevena-okna

komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..