Stavba

Agados: Společnost s 120letou tradicí ve výrobě přívěsů

Agados, tradiční česká značka zabývající se výrobou přívěsů od roku 1992, v sobě nese bohatou historii a tradici strojírenské výroby, neboť navazuje na historii strojírenského závodu Antonína Jeřábka z období první republiky. 

Závod byl ale v průběhu komunistického režimu znárodněn a přejmenován na Agrostroj Pelhřimov, který později převzal nově vzniklý AGADOS. Ten přešel z výroby zemědělských strojů na výrobu přívěsných vozíků. V současnosti se řadí mezi největší tuzemské výrobce přívěsů a patří mezi lídry v Evropě v kategoriích do 750 kg a do 3 500 kg.

Společnost se vyznačuje nejen progresivním designem a konstrukčním řešením, ale také disponuje vlastním vývojovým oddělením. To umožňuje neustálý technologický pokrok a inovace, díky nimž jsou přívěsy Agados vždy v souladu s nejnovějšími trendy a požadavky trhu. Svůj závazek kvality a spolehlivosti dokládá ocenění certifikáty ISO 9001 a ČOS 051672 (AQAP 2110). Každý výrobek prochází důkladným procesem kontroly, zajišťující splnění nejvyšších standardů kvality.

Při výrobě klade firma velký důraz na používání kvalitních komponentů, což garantuje vysoký výkon, odolnost a dlouhou životnost výrobků. Perfektní řemeslné zpracování je pro přívěsy značky Agados samozřejmostí, což se odráží ve spokojenosti zákazníků a v jejich důvěře ve značku. Díky tomu společnost ročně prodá okolo 25 tisíc přívěsů, z nichž více než polovina míří za hranice České republiky.

V nabídce firmy naleznete širokou škálu brzděných i nebrzděných přívěsů v různých rozměrech, které se mohou lišit nejenom použitými materiály, ale i možnostmi využití. Agados produkuje jak jednoduché vozíky, přepravníky motocyklů nebo automobilů, tak skříňové přívěsy nebo profesionální přívěsy s délkou do 10 metrů.

Společnost se neomezuje pouze na výrobu univerzálních přívěsů, ale zaměřuje se také na výrobu speciálních přívěsů určených nejen pro integrovaný záchranný systém a ozbrojené složky. Přívěsy pro speciální segment musí mít unikátní konstrukci, některé se umí brodit, plavat, zdolávat neprostupné terény. Tyto vysoce specializované výrobky tak tvoří klíčovou část výzbroje nejen české armády, ale jsou rovněž vyhledávány několika členskými zeměmi NATO.

Více na: www.agados.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..