Interiér

Nábytek vsází na mat!

Aktuálním hitem nábytkových dvířek jsou jednoznačně maty. Jaké jsou jejich možnosti, jakými vlastnostmi disponují a v jakých barvách je lze pořídit? Přinášíme vám praktický přehled!

FENIX: Technologie ve službách designu

Sametově hebká, hluboce matná, zcela bez otisků prstů a možnosti poškození. Taková jsou dvířka s prémiovým materiálem FENIX.

„Inovativní nanolaminát FENIX na svém povrchu nese nanočástice, jež mu propůjčují nejen ojedinělý estetický vzhled a mimořádnou mechanickou odolnost, ale také možnost snadné opravy, pokud jí je vůbec potřeba, protože jde o extrémně odolný povrch,“ popisuje Martin Dusík, obchodní ředitel společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek a panelů.

Povrch materiálu je hygienicky zcela nezávadný, neumožňuje zanechat otisky prstů a díky PUR lepení hran hravě odolává vlhkosti. Všestrannost použití FENIXu zaručuje i široký výběr dekorů, který se navíc letos rozrostl o pět svěžích novinek. Kromě původních jedenácti úprav, jež zahrnovaly především neutrální barvy v různých odstínech šedé, může interiér díky nové kolekci dekorů BLOOM rozkvést i v teplých odstínech Namib červená, Evora žlutá, Shaba modrá, Kitami zelená a Aragon šedý.

T.effect+: Efektní a efektivní

Nábytkový materiál T.effect+ v sobě snoubí jedinečnou mechanickou odolnost a luxusní design. Jeho povrch je hluboce matný, sametově hebký a díky úpravě eliminující otisky prstů téměř bezúdržbový.

„Základ dvířek tvoří laminovaná kompozitní deska na bázi MDF doplněná barevně identickou hranou. Nejdůležitějším prvkem, který materiálu dodává vynikající vzhledové i užitné vlastnosti, je finální lak, vytvrzený elektronovým paprskem,“ uvádí Martin Dusík ze společnosti Trachea.

Ten povrchu zajišťuje komfortní údržbu a efektní vzhled, jeho důmyslná struktura ale také umožňuje snadnou eliminaci jemných škrábanců pomocí speciální nanohoubičky. T.effect+ je k dispozici v atraktivní škále sedmi dekorů, zahrnující dlouhodobě nejžádanější odstíny jako je bílá, černá a šedá, ale i černozelená či černomodrá.

T.lacq: Exploze odstínů a barev

Nepřebernou škálu barevných provedení, a to jak v lesku, tak matu, představuje stříkaný lakovaný nábytek T.lacq.

„Pro dvířka z řady T.lacq lze díky možnosti výběru z vzorníku RAL a světově nejrozšířenějšího systému barev NCS volit z téměř 2000 barevných odstínů,“ uvádí Martin Dusík z Trachey a hned pokračuje: „Matné provedení dvířek lze navíc opatřit vrstvou nanolaku, jež podporuje odolnost vůči mechanickému poškození, což je právě u lakovaného nábytku velkým přínosem.

Předností lakovaných dvířek T.lacq je také možnost vytvoření rustikální patiny a široké možnosti frézování, jež pro matné provedení zahrnují téměř padesát různých variant. 

T.acrylic: Super mat s ionty stříbra

Působivý mat či odolný supermat… to jsou varianty matných akrylátových dvířek, která vnesou kvalitu, nadčasovost a eleganci do každého interiéru.

„Akrylátová dvířka T.acrylic nabízí široké spektrum barevných odstínů, které díky UV stabilnímu povrchu materiálu zůstanou syté i po letech. Velkou výhodou akrylátových povrchů je také teplotní odolnost jejich hran, lepených za pomoci PUR technologií,“ říká Martin Dusík ze společnosti Trachea.

T.acrylic SUPERMAT pak vyniká dokonale hladkým a rovným povrchem s jednou z nejvyšších dosažitelných hloubek matu.

T.classic: Maximální variabilita provedení

Fóliovaná dvířka T.classic jsou nejtradičnějším a zároveň nejoblíbenějším řešením pro kuchyňské sestavy, které navíc disponuje velkým výběrem matných dekorů.

„Dvířka T.classic jsou vyráběna vakuovým lisováním folie na podkladovou desku, díky čemuž vzniká jediný spoj na zadní straně dvířek a hrany tak netrpí zanášením nečistot a jsou odolné vůči vlhku,“ uvádí Martin Dusík z Trachey.

Jejich výhodnou je především nižší cena ve spojení s propracovanou estetikou, stejně jako výběr z široké škály barevných provedení a věrných imitací dřeva, kamene či betonu. Novinkou mezi fóliemi jsou dekory ULTRA, které svým vzhledem evokují prachově jemný písek a vynikají vyšší mechanickou odolností v kombinaci s rezistencí vůči otiskům prstů. Fóliovaná dvířka T.classic lze také volit z bohaté nabídky supermatných provedení, která se navíc letos rozrostla o další čtyři odstíny – toskánská červená, lišejník zelený, angorská šedá a monument šedá.

Více na: www.trachea.cz

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..