Stavba

PVC profily Elegant oceněné za design

Projekty na novou výstavbu nebo rekonstrukce městských či venkovských staveb v soukromém i komerčním sektoru se neobejdou bez výplní stavebních otvorů. Energetické úspory, vizuální aspekty, ale i udržitelnost, to jsou synonyma a hybné síly současného i budoucího stavebnictví.

Při výběru vhodného typu okenních a dveřních profilů pro daný typ stavby hrají klíčovou roli užitné hodnoty, jako jsou náročné požadavky na tepelně-izolační vlastnosti, technické možnosti a konstrukční řešení, ale i akustická izolace nebo bezpečnost. To vše v souladu s moderním designem oken a dveří.

Foto: Deceuninck
PVC profilový systémElegant se hodí i do rezidenční výstavby, pro průmyslové i polyfunkční objekty.

Nové technologie v oknech ukryté

Technologický pokrok a nové styly se nevyhýbají ani segmentu oken a dveří. Elegant je šestikomorový PVC profil s výbornými tepelněizolačními hodnotami (Uf = 0,93 W/(m2.K), které je možné ještě vylepšit použitím nové technologie dlouhých skelných vláken ThermoFibra v křídle a tepelné výztuhy Forthex v rámu (nahrazuje klasickou ocelovou výztuhu). Díky tomu je snížena hodnota součinitele prostupu tepla Uf na pouhých 0,85 W/(m2.K). Systém tak bez problémů splňuje přísné požadavky na energetickou náročnost budov (vhodný i pro domy A0).

Technologie ThermoFibra umožňuje také vyrábět větší rozměry okenních křídel bez standardní výztuže, a to do 2300 mm s vysokou stabilitou, pevností, a naopak výrazně nižší hmotností.

Foto: Deceuninck
V kombinaci s výztužemi Forthex v rámu představuje Elegant Infinity ThermoFibra nejlépe fungující řešení oken bez použití standardní ocelové výztuže.

Městské, industriální i rustikální

Řada Elegant zaujme čistými liniemi. Řadí se také k nejštíhlejším profilům na trhu. K dispozici jsou tři designy křídel, které lze kombinovat s rámy o stavebních hloubkách 76 a 84 mm.

Elegant Infinity– minimalistický design rovného křídla s jemným přechodem mezi profilovým rámem a křídlem. Použitím technologieThermoFibra je možné ještě více zeštíhlitnaléhávku profilu, a to z 9 na 7 mm.

ElegantAbstract – předsazené křídlo je zcela zarovnané s rámem. Při svém uvedení na trh získal profil ElegantAbstractprestižní ocenění RedDot Design Award a German Design Award.

ElegantGrando – oblé tvary s tradičním vzhledem PVC oken pro univerzální použití do renovací(zejména klasických či rustikálních staveb) i novostaveb.

57 barev

Deceuninck používá na profily nejmodernější fólie, které lépe odrážejí infračervené záření a snižují hromadění tepla v profilu. Velký výběr barev poskytuje téměř neomezené možnosti realizací. Na barevné paletě nechybí moderní šedé a metalické odstíny, ale i tradičnější barvy přírodního či barveného dřeva.

Foto: Deceuninck

Okenní a dveřní profily značky Deceuninck je možné recyklovat až 8x bez ztráty kvality, díky tomu mohou sloužit až 300 let.

PVC systém Elegant je zároveň udržitelnou volbou. Profily jsou vyrobené z kvalitního recyklovaného PVC a po skončení životnosti je možné je 100% recyklovat.

Více na: www.deceuninck.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..