Zahrada

Technideck® – unikátní komplexní systém pro stavbu dřevěných teras

Dřevo je pro své vlastnosti a dostupnost oblíbeným materiálem pro stavbu teras. Liší se v kvalitě i způsobu zpracování a systému montáže. Špičkou na trhu jsou dřevěné terasy od lucemburské společnosti Vetedy se systémy Softline® a Technideck® se zcela skrytým uchycením prken zespodu. Kombinace vybraného, lety prověřeného kvalitního materiálu a důmyslného systému montáže zaručuje vysokou užitnou hodnotu, designovou čistotu a eleganci, odolnost a dlouhou životnost.

Dřevěné terasy s bezpečným hladkým povrchem díky zcela skrytému spoji

Jednou z velkých předností teras Softline® a Technideck® je jejich příjemně hladký povrch. Tím, že jsou prkna uchycena vespod, není jejich povrch narušen navrtáním a netvoří se třísky. Terasa je proto bezpečná i pro chůzi na boso a pro malé děti. Také esteticky působí tyto dřevěné terasy velmi elegantně, protože nejsou vzhledově narušeny řadami hlaviček vrutů.

Terrasse-Bamboo-Technideck-Belgique-scaled
Unikátní komplexní systém pro stavbu dřevěných teras od Fasády & Terasy, s.r.o.

Nový systém Technideck® – komplexní systém pro stavbu terasy

Nový unikátní terasový systém Technideck® navazuje na roky používaný systém Softline® a přináší komplexnost do montáže teras. Zatímco systém Softline® obsahuje pouze terasová prkna a upevňující kompozitní klipy, Technideck® pamatuje také na podkladní konstrukci – zahrnuje i hliníkové podkladní rošty a výškově a sklonově nastavitelné podstavce Buzon, které velmi stabilně a pevně konstrukci podepřou. Jedná se vlastně o takovou stavebnici od A do Z.
Použití hliníkových kolejnic a terčích se již dříve objevilo u pokládky velkoplošné venkovní dlažby. Společnost Vetedy pak jako první v Evropě přistoupila k jejich aplikaci i při budování dřevěných teras. Díky kolejnicím se totiž dosahuje vynikající rovinnosti terasy, což je důležité zejména u větších plochy.

Jak se staví dřevěné terasy Technideck®?

Na připravený pevný podklad, který však nemusí být dokonale vyrovnaný, se umístí rektifikační terče Buzon PB série. Výšku těchto terčů lze nastavit milimetr po milimetru, což umožňuje dorovnat rozdíly ve výšce podkladu či snadno vytvořit schody. Sklonový korektor pak zajistí úpravu spádu v rozpětí 0 – 5%.
Na hlavu rektifikačního terče se následně pouhým nacvaknutím přichytí hliníkové kolejnice Technideck®, které v sobě mají již předem nachystané uchycující kompozitní klipy Technideck®. Na tyto klipy pak již stačí nasadit terasová prkna, která jsou vespod vybavena drážkou přesně zapadající na klipy. Dokonalé podélné napojení prken zajišťuje systém pera a drážky. Předinstalované EPDM podložky na kolejnicích pak izolují prkna od podkladu a tlumí zvuk.
Systém Technideck® pamatuje i na svislé plochy u teras. Umožňuje vertikální napojení kolejnic a tedy i jednoduché a designově velmi elegantní řešení čela či schodů na terase.

Technideck ukázka zakončení -  Fasády & Terasy, s.r.o.
Technideck ukázka zakončení – Fasády & Terasy, s.r.o.

Vybrané vysoce kvalitní dřeviny pro krásný design a maximální užitek

Dřeviny použité pro terasová prkna Softline® i Technideck® byly vybrány s největší pečlivostí a splňují přísná kritéria co do odolnosti a objemové stálosti. Proto byly zvoleny nejkvalitnější materiály vysoké hustoty s vyšší odolností, jako jsou tropické dřeviny padouk, merbau, ipe, týk, bambus C-TECH, cumaru blond či tepelně upravené dřevo jasanu (thermojasan). Dřevěná terasová prkna jsou navíc vysušena na 13% vlhkost, díky čemuž jsou ještě stabilnější.
Tyto vysoce kvalitní materiály zajistí, že se svou krásnou dřevěnou terasu budete moci užívat spokojeně po dlouhá léta.

Technideck ukázka zakončení -  Fasády & Terasy, s.r.o.
Technideck ukázka zakončení – Fasády & Terasy, s.r.o.

Další výhody systému Technideck® pro stavbu dřevěných teras

  • pravidelné a jednotné mezery mezi prkny
  • pružnost kompozitních klipů umožňuje reagovat na pohyb dřeva (na rozdíl od ocele)
  • provětrání mezi prkny a podkladem vyhovuje nejpřísnějším standardům
  • v prostoru pod prkny lze snadno vést rozvody vody a kabelů
  • výrazná úspora času při pokládce
  • možná rychlá a snadná výměna prkna bez nutnosti rozebírat celou terasu

Náš tip: Pro dřevěné fasády je k dostání obdobný systém se zcela skrytým uchycením Techniclic®.

Výhradním dodavatelem dřevěných teras a fasád od společnosti Vetedy pro ČR je společnost Fasády & Terasy, s.r.o..

komerční sdělení

více na www.fasadyaterasy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..