Stavba

IZONIL Hard jako ideální řešení pro vnitřní a venkovní omítky

Vysoušecí omítka s vysokým obsahem mikropórů, které umožňují permanentní vysoušení vlhkého podkladu, stoprocentně nepropustná pro vodu (odolná vůči vodnímu tlaku 1 bar s průnikem vody méně než 1 mm), splňuje požadavky EN 998-1: 2016 pro všeobecné použití (GP). Vyhovuje i všem ostatní požadavkům EN 998-1: 2016.

Použít ji lze jako sanační omítku (R) – s výjimkou pevnostní třídy (CS IV), dlouhodobě řeší problémy s prosakováním vody na povrch stěny v případě aplikace z negativní strany, respektive s průnikem dešťové vody do stěny při aplikaci z pozitivní strany. Zároveň dlouhodobě zajišťuje odvětrávání vlhkých stěn, a to z negativní i pozitivní strany. Neobsahuje žádné škodlivé nebo toxické látky, a je tak vhodná k aplikaci i v přímém kontaktu s pitnou vodou.

Jediná na světě

Souběh stoprocentní voděodolnosti, paropropustnosti a schopnosti u jednoho materiálu, dělá z omítky IZONIL Hard unikát, v této kombinaci těchto schopností je jediná na světě. Boduje kromě jiného také výbornou přilnavostí k podkladu a minimalizací odpadu při   aplikaci. Je vhodná jako finální úprava povrchu před nátěrem (zrnitost omítky 0–2 mm), funguje jako prevence proti krystalizaci solí a je odolná vůči síře.  

Dalším benefitem materiálu je možnost jeho aplikace manuálně nebo omítacím strojem, a to i na vlhký povrch. IZONIL Hard v obou verzích, lišících se pouze velikostí pískových zrn, je vhodný pro nadzemní, podzemní, vnitřní i vnější použití z pozitivní i negativní strany.  
Osvědčil se k aplikaci jak na podklady vertikální (stěny z cihel, pórobetonu a zdrsněného betonu), tak i horizontální (betonové podlahy a betonové střechy), uspěje při hydroizolaci a sanaci sklepů, šachet a podzemních staveb.

100% voděodolná omítka (odolná proti tlaku vody 1 BAR s průnikem vody menším než 1 mm) a vysychavá omítka (s vysokým obsahem mikropórů, které umožňují trvalé vysychání vlhkého podkladu). Splňuje požadavky normy EN 998-1 jako sanační / renovační omítka.

Materiál lze úspěšně použít jako náhradu běžných cementových omítek u novostaveb i při rekonstrukci starých budov, uplatní se jako dodatečná hydroizolace a sanace existujících vlhkých objektů, hydroizolace koupelen a sprchových koutů, zabrání zatékání vody mezi patry budov. Poradí si rovněž s eliminací vlhkosti betonových van nadrozměrných velikostí, bazénů a sklepů.  

Zásadní přednosti produktu IZONIL Hard  
❖ voděodolná/hydrofóbní omítka vhodná do interiéru i exteriéru 
❖ originální slovenská technologie a slovenský produkt 
❖ hodí se pro aplikaci na fasády, základy, opěrné zdi, sokly, ploty, sklepy, vodovodní šachty… 
❖ voda do materiálu neproniká, ten tudíž nedegraduje, nepraská, neodchlipuje se a neopadává 
❖ jde o trvalé, jednoduché, kvalitní a levné řešení pro profesionály i kutily, bez komplikovaných sanačních postupů a systémů 
❖ paropropustný materiál pomáhá stavbě dýchat 
❖ výrobek je k dispozici ve dvou variantách: IZONIL Hard F-010 Jemná a IZONIL Hard C-020 Hrubá, odlišných pouze velikostí pískových zrn  

Omítku IZONIL pro Česko a Slovensko distribuuje: RBL Trade s.r.o.

Více na: www.izonil.cz 

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..