Uncategorized

Měření krevního tlaku pohodlně doma i na cestách

Jaké jsou důvody pro domácí kontrolu krevního tlaku, když nám jej může změřit lékař v ordinaci, a proč bychom si ho měli preventivně hlídat? To jsou otázky, na které existuje vcelku jednoduchá odpověď, jejíž řešení je velice pohodlné a cenově dostupné. Měření tlaku v domácím prostředí je přirozenější, a tak vylučuje takzvaný syndrom bílého pláště, což je stav, kdy je pacientovi naměřen vysoký krevní tlak, ale ve skutečnosti je zdravý. Současně dává pravidelné měření přehled o hodnotách krevního tlaku a může včas odhalit riziko orgánových komplikací. My se zaměříme na dva domácí tlakoměry od společnosti TrueLife, která se specializuje na produkty v oblasti smart zdravotechniky ke každodennímu využití.

TrueLife Pulse BT – digitální tlakoměr s Bluetooth

Tento jednoduchý a přehledný tlakoměr s indikátorem nepravidelného srdečního rytmu dokáže uchovávat až 480 měření dvou uživatelů. Přístroj zvládne pomocí technologie Bluetooth komunikovat s chytrými telefony, v nichž uloží naměřené hodnoty a prostřednictvím přehledně zpracované historie v aplikaci MedM Health poskytuje data pro vašeho lékaře či k osobním potřebám. Takzvaná oscilometrická metoda měření krevního tlaku zajišťuje maximální přesnost výsledných hodnot a není se třeba obávat zkreslených výsledků.

Tlakoměr ukazuje zaznamenané hodnoty prostřednictvím velkého barevného displeje, který dále zobrazuje datum, čas a zpracované výsledky měření v přehledném grafu. Pravidelnost kontroly krevního tlaku zajistí integrovaný alarm.

Provoz přístroje TrueLife Pulse BT zajišťují alkalické baterie. Tlakoměr s manžetou se tak snadno zabalí do cestovního pouzdra, které je součástí balení a lze jej jednoduše používat i mimo domov.

TrueLife Pulse B-Vision

Praktický a stylový tlakoměr s indikátorem nepravidelného srdečního rytmu TrueLife Pulse B-Vison rovněž zvládne zaznamenávat naměřené hodnoty dvou uživatelů, a to až 120 měření každé osoby. Kontrastní a přehledný LED displej je viditelný i ve tmě a prostřednictvím zvukového doprovodu umožňuje záznamy předčítat. Součástí balení je praktický stojánek pro přístroj i manžetu.

Díky jedinečné ergonomii lze přístroj ovládat intuitivně pomocí tří tlačítek pod displejem. I to byl jeden z důvodů, proč tento tlakoměr získal prestižní ocenění Design Award. Tlakoměr se jednoduše převáží, přičemž primárním zdrojem napájení jsou alkalické baterie, ale lze využít i dnes stále rozšířenější USB-C port.

Přístroj je vybaven indikátorem pohybu, který uživatele upozorňuje na nutnost nových měření, jejichž přesnost zajišťuje opět oscilometrická metoda měření krevního tlaku. Pro přehlednost jsou výsledky každého měření řazeny do barevné stupnice používané Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Shrnutí

Oba tlakoměry prošly pečlivým testováním s ověřením u Světové zdravotnické organizace (WHO), a splňují tak náročné globální standardy. Je tak na vás, jakému přístroji dáte přednost. Z výraznějších rozdílů lze zmínit, že TrueLife Pulse BT umožňuje konektivitu prostřednictvím Bluetooth a poskytuje paměť pro více měření než TrueLife B-Vison. Ten je naopak stylovější, lze jej napájet i pomocí USB-C, neposkytuje však možnost propojení s chytrým telefonem.

Více na: www.truelife.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..