Stavba

Projekt za Větrníkem aneb bydlení v souznění s přírodou

Potřeba individuálního bydlení v rozrůstající se lokalitě vyústila v návrh developerského projektu, za nímž stojí architektonický ateliér Boq architekti. Na základě toho byly ve středočeské Dobříši vybudovány tři dvojdomy s nevšední konstrukcí, k nimž přibylo devět soliterních domů. V navazující etapě se počítá s výstavbou řadových domů a dalších soliterních domů různé velikosti, takže celá lokalita nabídne širokou škálu dispozičních řešení.

Tři otázky na autory projektu, architekty Miroslava Stacha a Janu Stachovou:
Věnujete se zejména individuálnímu bydlení. Jak přistupujete k návrhu developerských lokalit?

Díky našim zkušenostem s návrhy individuálních rodinných domů si troufáme říci, že dokážeme navrhnout solidní dispoziční řešení, které bude cílové skupině budoucích majitelů domů vyhovovat. Základem je podle našeho názoru smysluplná dispozice, dostatek úložných prostor, a zejména pak velkorysý obytný prostor otevřený do zahrady. Vždy se snažíme nabídnout i něco malého navíc, rádi pracujeme s horním prosvětlením, takže ve většině našich projektů se objevují střešní světlíky a otevřené galerie, které pouští světlo hluboko do domu.

Kde hledáte inspiraci?

Máme rádi střídmou architekturu, hodně se díváme do světa. Ale vždy se odrazíme od daného místa tak, aby výsledek nebyl vytržený z kontextu daného místa. V případě lokality v Dobříši se všemi etapami propisují vertikální dřevěné prvky, což je určitý odkaz na těsnou blízkost krásného borovicového lesa, a dále ocelové prvky v různých obměnách.

Čím je lokalita výjimečná?

Za Větrníkem Dobříš si ceníme zejména výjimečného přístupu investora/developera. Cítíme velký zájem o kvalitní architekturu a snahu dotáhnout vše do maximálního možného detailu. A to je věc, která u větších developerských lokalit není zcela samozřejmá.

Více na: www.zavetrnikem.cz a www.boqarchitekti.cz

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..