Zahrada

Venkovní koberce – objevte jejich kouzlo!

Zahrada je nedílnou součástí každého rodinného domu, ale i panelové domy skýtají možnost, jak si takovou malou oázu klidu vykouzlit v betonové džungli města. Že si trávník na balkoně nevypěstujete? Nezoufejte, plnohodnotně jej zastoupí travní koberce, které jsou dnes k nerozeznání od živé trávy a oproti ní jsou navíc mnohem snazší na údržbu. Terasu či balkon jde však zkrášlit i jiným způsobem. Stačí na obyčejnou dlažbu přenést venkovní koberec a máte vystaráno. Vypadá elegantně, poskytne pohodlí vašim nohám a vždy jej můžete přenést na jiné místo nebo novým kouskem zcela změnit styl terasy.             

Umělý trávník – ideální povrch na balkon i kolem bazénu

Vytouženým snem mnoha zapálených zahrádkářů či chatařů a chalupářů je mít stále zelenou zahradu s dokonale střiženým trávníkem. Ne vždy a na všech místech pozemku to však je možné, a proto je skvělou alternativou travní koberec. Příjezdové cesty, balkony, terasy, to všechno jsou prostory, kde skutečnou trávu udržíte při životě jen s velkými obtížemi, či to ani nepřipadá v úvahu.

Nabízí se tedy řešení v použití travního koberce, který vám prostor nejen esteticky zkrášlí, ale navodí vám požadovaný pocit pobytu v přírodě. Netřeba mluvit o téměř nulové potřebě údržby. Tento povrch odolá povětrnostním podmínkám, zaručuje rychlý odtok vody, a pokud vyberete kvalitní kousek, zůstane na vaší terase či balkoně po několik dlouhých let.

Travní koberec z Mujkoberec.cz
Little girl having a rest in a hammock

Typy koberců

Na výběr máte ze dvou základních typů koberců, jeden připomíná vzhledem spíše klasickou podlahovou krytinu, druhý realistický trávník. Ten první, s kratším vlasem, je vhodné použít na plochy, jež potřebujete udržovat v čistotě, jako balkony. Druhý vypadá lépe např. kolem bazénů, kde navíc poskytuje pohodlný došlap po vylezení z vody. Odolá v podstatě jakýmkoliv přírodním podmínkám.

„Umělým trávníkům nevadí vedro, mráz, voda, vlhkost, sníh nebo slunce. Jsou velmi odolné. Jediné, na co by si lidé měli dát pozor, jsou zamrzající louže. Terasy a balkony ale mívají rovný a vyspádovaný povrch, a tak tvorba ledu nehrozí,“ vysvětluje Marek Černý z internetového obchodu Mujkoberec.

Důležitým aspektem při rozhodování může být rovněž cena, která se zvyšuje s věrohodností koberce jako živého travního porostu. Levnější varianty venkovního koberce vydrží v průměru při dobré údržbě pět let. Ty kvalitnější mohou sloužit mnohem déle, a to díky vyšší gramáži a hustotě vlasu. Nový vzhled prodloužíte péčí, tedy že trávník občas vysajete, shrabete napadané listí či použijete vysokotlaký čistič na odstranění hlubších nečistot. Jinak je travní koberec zcela nenáročný na úklid a pro udržení perfektního vzhledu stačí málo.

 

Na balkonech a menších terasách může dojem kazit i jeden zatoulaný lístek. Proto doporučujeme zvolit spíše umělé trávníky s kratším vlasem, jež se lépe udržují,“ radí Marek Černý.

Venkovní kusové koberce

Pokud vás představa umělé trávy na balkoně neláká, ale přesto byste chtěli mít pocit útulnosti jako v obývacím pokoji, můžete prostor doplnit venkovním kobercem. Ty jsou k dostání v mnoha variantách a vzorech – od květinových, přes geometrické až po jednoduché jednobarevné. Na terasu si můžete položit koberec v zemitých tónech, ale i v odvážných barvách.

„Kusové outdoorové koberce jsou k nerozeznání od těch, které zdobí interiér nejednoho domu, ale liší se především v odolnosti. Materiál z něhož jsou vyrobeny musí vydržet sluneční paprsky, vysoké teploty i vodu, a přitom stále neztratit původní vzhled,” popisuje Marek Černý.

Právě vlastnost rychlého schnutí je v exteriéru velmi žádaná. S úklidem takového koberce po party či zahradní oslavě to budete mít rovněž jednoduché, stačí vám rýžový kartáč a obyčejná voda.  

www.mujkoberec.cz

komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..