Stavba

Venkovní rolety zajistí celoročně optimální teplotu

Zvažujete, jestli dát při výběru venkovního stínění přednost roletám před žaluziemi? Okenní rolety slouží nejen jako ochrana před sluncem. Jejich lamely tvoří pancíř, který skvěle funguje jako zvukový a tepelněizolační prvek. V zimě proto dokážou výrazně snížit náklady na teplo.

V zimě teplo, v létě chládek

Bojujete s tím, aby ve vaší domácnosti byla po celý rok optimální teplota, která je nezbytná pro domácí pohodlí? Lamely venkovních rolet na míru při stažení vytvoří odolný pancíř, který funguje jako výrazný tepelněizolační prvek. To znamená, že v zimě zabrání tomu, aby teplo unikalo skrz okna ven. Díky tomu sníží vaše náklady na teplo až o 30 %. V létě naopak stažené venkovní rolety zachytí sluneční paprsky ještě před okny a zabrání tomu, aby docházelo k přehřívání místnosti. Ušetříte tak náklady za drahý provoz klimatizace.

Venkovní rolety pro klidný spánek

Kromě toho, že rolety zabrání přehřívání místnosti, ochrání vás jejich pancíř také před hlukem z okolí. To ocení zejména ti z vás, kteří bydlí v centru města nebo blízko rušné silnice. V zataženém stavu pak roleta vytváří překážku před nežádoucím vloupáním do domu. Navíc chrání okna před nepříznivým počasím a UV zářením, čímž prodlouží jejich životnost. Lamely venkovních rolet můžete vybírat z mnoha odstínů. Kromě základních barev, jako jsou bílá, šedá, hnědá či stříbrná, se vyrábí také v provedení imitujícím dřevo.

Díky venkovním roletám ušetříte náklady na teplo | Climax.cz
Díky venkovním roletám ušetříte náklady na teplo | Climax.cz

Unikátní roleta s_onro®

Hledáte venkovní roletu, která do místnosti propustí maximum světla? Předokenní roleta s_onro® v sobě kombinuje pevnost a stabilitu venkovních rolet s průhledností žaluzií. S pomocí moderních technologií se vyrábí z dvoustěnných hliníkových profilů. Její lamely vytváří oproti klasickým venkovním roletám drobné perforace, které zajistí výhled ven, umožňují větrat a do místnosti propustí až o 21 % více světla. V zavřeném stavu roleta naopak nabízí dokonalé zatemnění, takže je ideální i do místností určených k odpočinku.

Prémiová roleta s_onro® do místnosti propustí až o 21 % víc světla | Climax.cz
Prémiová roleta s_onro® do místnosti propustí až o 21 % víc světla | Climax.cz

Na montáž myslete už ve fázi projektu

Pancíř venkovních rolet může být ukrytý v boxu, který je viditelný, nebo ho lze nechat umístit pod fasádu či do stavebního překladu. Aby tedy viditelná schránka nenarušovala celkový vzhled budovy, je ideální naplánovat montáž rolet už ve fázi projektu. Předokenní rolety si můžete pořídit v provedení s integrovanou rolovací sítí proti hmyzu. Síť je společně s roletou umístěna v jednom boxu, je ale navinutá na vlastní hřídeli. Díky tomu lze síť ovládat naprosto nezávisle na roletě.

Několik způsobů ovládání

Předokenní rolety můžete ovládat ručně pomocí kliky nebo elektronicky. Tradičním způsobem je ovládání prostřednictvím nástěnného vypínače nebo dálkového ovladače. Pro ještě větší pohodlí lze venkovní roletu snadno propojit s mobilním telefonem nebo tabletem a stahovat či vytahovat ji pomocí chytré aplikace. Rolety je možné navíc doplnit o sluneční čidlo, které stínění automaticky spustí nebo vytáhne přesně podle toho, jak zrovna svítí slunce.

Obraťte se na profesionály

Pokud při výběru venkovního stínění ještě váháte, profesionálové ze společnosti Climax vám rádi poradí s výběrem, rolety přijedou pečlivě zaměřit a poté je profesionálně nainstalují. Climax dodá stínění na míru každému individuálnímu projektu. Navíc na všechny své produkty poskytuje prodlouženou záruku 4 roky. Výběr ideálních venkovních rolet vám usnadní i nová AR aplikace, v níž si můžete v reálném prostředí na konkrétním okně či domě zobrazit 3D model výrobku. Aplikace je volně ke stažení na Google Play či Apple Store. Stínění si můžete také osobně prohlédnout v některém ze showroomů nebo využít online konzultace.

komerční sdělení

více na www.climax.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..